Pogoda - Sądeckie.pl

19

Dzisiaj jest: 19. 09. 2021 Do końca roku: 103 dni
Jakość Powietrza

29. Finał WOŚP w Nowym Sączu

29. Finał WOŚP w Nowym Sączu

31 stycznia (niedziela) w Nowym Sączu już po raz 29 zagra największa orkiestra świata - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznego Finału jest wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. To już piąty raz, kiedy lokalny sztab WOŚP prowadzi nieformalna grupa mieszkańców Nowego Sącza. Współorganizatorami przedsięwzięcia są Miasto Nowy Sącz oraz Miejski Ośrodek Kultury, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Na ulice miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami 110 wolontariuszy WOŚP. Kilku wolontariuszy będzie dysponować mobilnymi terminalami płatniczymi. Wszyscy wolontariusze będą zachowywać wszelkie środki bezpieczeństwa antycovidowego, wyposażeni będą w maseczki, rękawiczki, płyny dezynfekcyjne, a tradycyjne serduszka będą wcześniej wycięte i wręczane darczyńcom. Podczas Finału sztab będzie pracował w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, jednak wstęp na teren MOK będzie ściśle ograniczony ze względu na zachowanie bezpieczeństwa.

Ze względu na pandemię sztab WOŚP w Nowym Sączu musiał znacznie ograniczyć swe działania, ale jak co roku mieszkańcy będą mieli możliwość zagrania z Orkiestrą.

W tym roku część wydarzeń przeniesionych zostało do Internetu, jednak w atrakcyjnej formie.

W dniu Finału, w godz. 11.00-20.00 odbędą się koncerty i pokazy on-line transmitowane na żywo z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Wystąpią: Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Krzysztof Bajerski, Kruca Banda, T.F.B., Kordian, Violka Marcinkiewicz, No Brothers, 33 Trzysta, Ciupaga. Między koncertami odbędą licytacje on-line na żywo. Do zdobycia za „wrzutę do skarbonki WOŚP” będzie można m.in. nabyć kolację w towarzystwie Prezydenta Nowego Sącza, tradycyjnie złote serduszka i inną biżuterię, rękodzieła, mnóstwo voucherów na przeróżne usługi i oczywiście gadżety WOŚP. Dla tych, którzy preferują aukcje na allegro, również przewidziano do wylicytowania różne przedmioty i usługi. Linki do poszczególnych bloków licytacji oraz do nowosądeckich aukcji allegro zostaną wyświetlone na facebook’u.

Dodatkowo sądeczanie podczas Finału będą mogli się rozruszać i fizycznie i mentalnie w czasie konkursów wirtualnych z nagrodami. Sztab Nowy Sącz zaprasza na Nowosądecki Turniej Szachowy WOŚP 2021 oraz na Nowosądecki Biegu WOŚP. Konkursy są bez ograniczeń wiekowych i poziomu zdolności. Ponadto bieg ma charakter umowny i można go odbyć w różnoraki sposób – może to być spacer, jazda na rolkach, rowerze, itp. na wyznaczonym dystansie. Chodzi o wspólną zabawę podczas najgorętszego atmosferą zimowego dnia w roku. Linki rejestracyjne do konkursów będą podane na profilu fb/wospnowysacz. Dodatkowo dla bohaterów otwarte będzie Centrum Krwiodawstwa przy ul. Kazimierza Wielkiego 9a i w godz. 9.00-13.00 będzie można podarować krew, tak cenną w dobie pandemii.

Tych, którzy lubią niedzielne spacery sztab zaprasza na płytę Rynku, gdzie w godz. 10.00-15.00 będzie czekał WOŚPOBUS, zabytkowy Autosan Galicyjskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji, z gadżetami do zdobycia. Ponadto Sądeckie Garbusy, tradycyjnie, będą do dyspozycji chętnych mieszkańców Nowego Sącza, którzy indywidualnie i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa pandemicznego, będą zabierani na indywidualne przejażdżki.

Nowosądeckie „Światełko do nieba” o godz. 20.00 w tych niezwykłych czasach może zaistnieć tylko dzięki mieszkańcom. Sztab prosi o włączenie się do akcji, a filmiki i zdjęcia dokumentujące pomysły „światełkowe” będzie publikować na swoim profilu na facebook’u.

29. Finał WOŚP można wesprzeć także podczas dokonywania sprawunków w Galerii Trzy Korony oraz w Galerii Sandecja w dniu 30 i 31 stycznia, gdzie z puszkami będą czekać wolontariusze WOŚP.

Dla tych osób, które ze względu na pandemię planują zachowanie dystansu społecznego, ale chcą zagrać 31 stycznia z nowosądeckim sztabem, informujemy, że od połowy grudnia cały czas otwarta jest ESKARBONKA, do której można wrzucać dowolne datki. Link do eskarbonki: eskarbonka.wosp.org.pl/arylw1 Serduszka WOŚPowe za datki, na prośbę na e-mail,, mogą dostarczyć wolontariusze sztabowi po Finale.

Ponadto sądeczanie mogą wesprzeć skarbonki stacjonarne WOŚP, którymi dysponują różne firmy i instytucje na terenie Nowego Sącza. Wykaz skarbonek mieści się na stronie: nowy-sacz-4446.wosp.pl

Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Sącza byli niezmiernie hojni i sztab zebrał rekordową dotąd sumę: 212 623, 76 PLN. Czy uda się pokonać rekord w tym bardzo trudnym dla wszystkich czasie pandemii? Przekonamy się 31 stycznia.

Sztab 4446 Nowy Sącz informuje, że na bieżąco, do 29 stycznia, przyjmuje przedmioty na licytacje.

Wszelkie informacje uzyskać można: facebook/wospnowysacz, nowy-sacz-4446.wosp.pl,

e-mail: wospnowysacz@gmail.com, tel. 604 621 222


Źródło: UMNS, fot. WOŚP

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować