Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

V Europejski Kongres Samorządów - Jak wymyślić Nowy Sącz na nowo?

V Europejski Kongres Samorządów  - Jak wymyślić Nowy Sącz  na nowo?

W Krakowskim Centrum Kongresowym odbył się V Europejski Kongres Samorządów. W jego ramach odbyło się spotkanie pod nazwą „Jak wymyślić Nowy Sącz na nowo”. Podczas spotkania gościem specjalnym był Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. 

 

Europejski Kongres Samorządów to wydarzenie skupiające osoby związane z działalnością samorządową oraz polityków krajowych i zagranicznych. W panelach dyskusyjnych i warsztatach organizowanych w ramach Europejskiego Kongresu Samorządów wzięli udział duchowni różnych wyznań, artyści i przedstawiciele środowisk naukowych. Spotkanie pod hasłem „Jak wymyślić Nowy Sącz na nowo” zostało zorganizowane z inicjatywy Zygmunta Berdychowskiego, założyciela Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich. Spotkanie odbyło się w sali „Lajkonik” oraz uczestniczyli w nim profesorowie wykładający na uniwersytetach w całej Polsce, pochodzący z Sądecczyzny. 

 

Podczas spotkania została przedstawiona ogólna charakterystyka działań władz miasta, które są ukierunkowane na poprawę komfortu życia mieszkańców. Prezydent miasta odniósł się także do budowy nowego mostu na rzece Dunajec (mostu helleńskiego), przebudowy dróg dojazdowych do mostu, tworzenia placów zabaw i świetlic oraz budowy schroniska dla zwierząt. Do priorytetowych zadań miasta w ostatnim czasie należy również realizowanie planu zmierzającego do obniżenia poziomu zanieczyszczeń powietrza. 

 

Spotkanie zostało zakończone odpowiedziami na pytania zebranego grona profesorskiego, dotyczących remontu płyty rynku, odbudowy zamku i promowania Nowego Sącza. Poruszano również zagadnienia związane z dbałością o estetykę miasta. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować