Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wypadek w Naszacowicach. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się na skarpie

Wypadek w Naszacowicach. Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się na skarpie

Wczoraj (26 września) w Naszacowicach samochód marki Opel Astra, na łuku drogi wypadł z jezdni, uderzył w latarnię oraz znaki drogowe i zatrzymał się na przydrożnej skarpie.

Kierująca osobówką kobieta znajdowała się na zewnątrz pojazdu pod opieką świadków będących na miejscu zdarzenia. Po przebadaniu przez ZRM okazało się, że nie wymaga hospitalizacji.


Strażacy odłączyli akumulator, zakręcili zawór butli z gazem oraz udzielili pomocy osobie poszkodowanej. Z kolei pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli zasilanie do uszkodzonej latarni.


Sprawdzono napięcie na wystającym z ziemi przewodzie elektrycznym - napięcia nie stwierdzono. Zabezpieczono taśmą wystający przewód. Stwierdzono duży wyciek benzyny oraz innych płynów eksploatacyjnych. Dokonano ich sorpcji. Z uwagi na brak możliwości ograniczenia wycieku benzyny podjęto decyzję o zadysponowaniu samochodu na miejsce ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.


Samochód został wydobyty na pobocze drogi i zabrany przez lawetę. Na koniec uprzątnięto znaki, latarnię oraz pozostałości powypadkowe i złożono je w bezpiecznym miejscu.


Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować