Pogoda - Sądeckie.pl8

Dzisiaj jest: 08. 05. 2021
Do końca roku: 237 dni
Jakość Powietrza

V Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP: Strażacka Orkiestra z Piwnicznej z pierwszym miejscem

V Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych OSP: Strażacka Orkiestra z Piwnicznej z pierwszym miejscem

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w uroczystym podsumowaniu V Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Nagrodę w wysokości 2000 zł wręczył zdobywcom pierwszego miejsca - muzykom z orkiestry OSP w Piwnicznej-Zdroju. Awansowała ona w ten sposób do wojewódzkiego przeglądu, który odbędzie się w 2021 r.

 

Tegoroczna edycja, z uwagi na COVID-19, miała nietypowy przebieg. Z powodu koronawirusa komisja konkursowa oceniała orkiestry w ich siedzibach, a na finał, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie, zaproszono tylko reprezentacje poszczególnych zespołów. Publiczności zaprezentowała się szerzej jedynie orkiestra OSP z Rożnowa, która dała finałowy koncert. Otrzymała ona wyróżnienie, podobnie jak orkiestry z Florynki i Tęgoborzy.

 

Powiat wspiera finansowo działania 102 istniejących na Sądecczyźnie ochotniczych straży pożarnych. Korzystają one z realizowanych przez Powiat programów Kulturalne Sądeckie oraz Bezpieczne Sądeckie.

 

Z powodu obostrzeń związanych z COVID-19 nie mogłem wysłuchać występów wszystkich uczestniczących w przeglądzie orkiestr. Z przyjemnością obejrzałem natomiast koncert gospodarzy, czyli OSP w Rożnowie. Cieszy wysoki poziom muzyczny zespołu, tworzonego w dużej mierze przez młodzież, która garnie się do straży pożarnej i daje nadzieję, że te ochotnicze jednostki będą nadal się rozwijać - mówił starosta Marek Kwiatkowski.

 

Źródło: SPNS, fot. Paweł Szeliga

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować