Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

VeloDunajec - najpiękniejszy szlak rowerowy w Małopolsce

VeloDunajec - najpiękniejszy szlak rowerowy w Małopolsce

W piątek, 17 września odbyło się spotkanie podsumowujące trzy inwestycje na terenie gmin: Krościenko nad Dunajcem, Łącko i Ochotnica Dolna. Mowa o kładkach rowerowych na trasie VeloDunajec. W spotkaniu wziął udział marszałek Witold Kozłowski.

VeloDunajec to najpiękniejsza trasa rowerowa z całej sieci tras VeloMalopolska. Cieszy się ona dużą popularnością ze względu na piękne widoki, ciekawą architekturę oraz miejsca ważne historycznie. VeloDunajec przebiega bowiem przez tereny Pienin, Beskidów i Tatr. Jadąc tą trasą rowerową odwiedzimy między innymi Niedzicę, Poronin, Zakopane oraz Stary Sącz. Na trasie znajdują się zamki, kościoły oraz zapory.


Samorząd województwa chce zwiększyć komfort podróżowania trasą VeloDunajec i buduje nowe kładki rowerowe. W 2019 roku została oddana do użytkowanie kładka w miejscowości Łącko. W lipcu bieżącego roku do użytkowania zostały oddane kładki w miejscowościach Krościenko nad Dunajcem oraz pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż. Bardzo się cieszę, że nasze trasy służą mieszkańcom regionu i turystom. Zapraszam do Małopolski, na najpiękniejsze ścieżki rowerowe, do odwiedzenia i zwiedzenia naszego regionu na dwóch kółkach - mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.


Kładka przez Dunajec w m. Łącko (Czerniec) znajduje się w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec na odcinku Zabrzeż – Stary Sącz. Łączna długość obiektu wynosi 131,9 m. Zadanie w 80% finansowane było ze środków RPO 2014-2020. Pozostałe koszty pokryte zostały z Budżetu Województwa oraz Budżet Państwa. Koszt inwestycji wyniósł 3,7 mln zł.


Kładka przez rzekę Dunajec pomiędzy miejscowościami Tylmanowa i Zabrzeż znajduje się w ciągu trasy VeloDunajec na odcinku Szczawnica – Zabrzeż. Łączna długość obiektu to 129,6 m. Inwestycja w 80% finansowana była ze środków RPO 2014-2020. Pozostałe koszty zostały pokryte z Budżetu Województwa oraz Budżetu Państwa. Koszt budowy kładki wyniósł 5 498 352,28 zł.


Kładka przez rzekę Dunajec w w m. Krościenko nad Dunajcem znajduje się w ciągu trasy rowerowej VeloDunajec. Łączna długość obiektu to 111,6 m. Inwestycja w 80% finansowana była ze środków RPO 2014-2020. Pozostałe koszty zostały pokryte z Budżetu Województwa oraz Budżetu Państwa. Koszt realizacji zadnia wyniósł 6 945 202,38 zł.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować