W Bałażówce zmodernizowano boisko. Powstał też nowy plac zabaw

Dzięki wsparciu finansowemu z funduszy europejskich w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2014-2020, poprzez współpracę z Lokalną Grupą Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”, w gminie Limanowa powstały atrakcyjne obiekty sportowe i rekreacyjne w Bałażówce.

W Bałażówce zmodernizowano boisko. Powstał też nowy plac zabaw

W lipcu tego roku zakończyły się prace nad budową nowego placu zabaw i modernizacją boiska wielofunkcyjnego przy świetlicy wiejskiej w Bałażówce. Zadania te realizowano pod nazwami: „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Bałażówce – budowa obiektu architektury” oraz „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Bałażówce – modernizacja boiska wielofunkcyjnego”.


W odbiorze obiektów wzięli udział: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Inwestycyjnych Stanisław Piegza, Artur Sosnowski z Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Urzędu Gminy Limanowa, Jan Wojtas z firmy wykonawczej oraz sołtys wsi Bałażówka Henryk Gąsiorek.


Na boisku sportowym i placu zabaw w szkole dokonano wielu zmian i ulepszeń. Teraz uczniowie mogą korzystać z nowoczesnej nawierzchni z trawy syntetycznej, która jest odporna na warunki pogodowe i zapewnia bezpieczeństwo. Na boisku można uprawiać różne dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna, ręczna, siatkówka i koszykówka. Do tego celu zamontowano odpowiednie bramki i kosze. Boisko jest ogrodzone, więc nie ma obawy o wtargnięcie osób niepożądanych lub zwierząt.


Plac zabaw jest przeznaczony dla najmłodszych uczniów, którzy mogą się bawić na różnych urządzeniach zabawowych i rekreacyjnych. Są to m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice, karuzele i drabinki. Plac zabaw jest również ogrodzony i ma bezpieczną nawierzchnię typu puzzle, która amortyzuje upadki i zapobiega otarciom.


Oba projekty zostały sfinansowane częściowo ze środków unijnych. Budowa placu zabaw kosztowała 116 850 zł, z czego 70 399 zł pochodziło z dofinansowania. Modernizacja boiska wielofunkcyjnego kosztowała 232 135,44 zł, z czego 131 873 zł pochodziło z dofinansowania. Dzięki temu szkoła ma teraz lepsze warunki do nauki i zabawy.


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować