Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

W Bazylice św. Małgorzaty odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły

 W Bazylice św. Małgorzaty odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły

15 października w Bazylice Kolegiackiej św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły.

 

Podczas koncertu zaprezentowała się Krakowska Orkiestra Radiowa oraz Chór absolwentów I LO‘’ KANON’’ im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Jako soliści wystąpili Karin Wiktor – Kałucka (sopran), Joanna Albrzykowska – Clifford (sopran), Agnieszka Monasterska (alt). Dyrygował Ryszard Żłóbek.

 

Cieszę się, że w tych trudnych czasach właśnie osoba największego z Polaków łączy nas w naszej Bazylice w symboliczny sposób, bo w tak wielką uroczystość 100- lecie urodzin. Cieszę się, że tutaj jesteśmy razem. Dziękuję wykonawcom, dziękuję Państwu za przybycie. Przed nami uczta kulturowa. Mam nadzieję, że następne dni będą spokojne i tego Państwu życzę. Na koniec chciałem bardzo serdecznie podziękować gospodarzowi dzisiejszego spotkania, naszemu prałatowi dr Jerzemu Jurkiewiczowi za to, że otwiera szeroko drzwi i serce. Bóg zapłać – powiedział Prezydent.

 W Bazylice św. Małgorzaty odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły  W Bazylice św. Małgorzaty odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły  W Bazylice św. Małgorzaty odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły  W Bazylice św. Małgorzaty odbył się uroczysty Koncert Papieski w 100 - lecie urodzin Karola Wojtyły

Fot. UMNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować