W dniach 14-20 listopada Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Jak co roku, w listopadzie, organizowany jest w naszym regionie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP). Większość wydarzeń zaplanowano w formule stacjonarnej, nie zabraknie jednak również spotkań online i w wydaniu hybrydowym. Niezależnie od sposobu przekazu, w programie ŚTP zaplanowano mnóstwo ciekawych warsztatów, seminariów, wykładów czy indywidualnych konsultacji, które zostaną zorganizowane we współpracy z ponad 40 instytucjami z Małopolski.

W dniach 14-20 listopada Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Tym razem globalne święto przedsiębiorczości zaplanowano w dniach od 14 do 20 listopada. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na blisko 200 spotkań poświęconych szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. Nie zabraknie inspirujących tematów pobudzających do biznesowej aktywności, poszerzających oraz uzupełniających wiedzę.


Po raz trzynasty w Małopolsce

Małopolska już po raz trzynasty włącza się w organizację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dzięki wydarzeniu mieszkańcy naszego województwa, myślący o założeniu lub rozwinięciu swojego biznesu, będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów, praktyków, osób doświadczonych w prowadzaniu swojej firmy. Celem ŚTP jest bowiem promowanie świadomego rozwoju, postaw kreatywnych i przedsiębiorczych, zachęcanie do podejmowania inicjatyw biznesowych oraz zakładania własnego biznesu - zauważa wicemarszałek Józef Gawron.


Oferta dla każdego

Każdy kto chce rozwijać skrzydła w biznesie i jest zainteresowany szeroko pojętą tematyką przedsiębiorczości z pewnością podczas ŚTP znajdzie coś dla siebie. W tym roku zaplanowano blisko 200 wydarzeń przygotowanych przez Województwo Małopolskie i ponad 40 Partnerów. Wydarzenia odbędą się w wielu małopolskich miastach - w Krakowie, Nowym Sączu, Wadowicach, Chrzanowie, Zatorze, Andrychowie, Tarnowie, Bochni, Brzesku, Oświęcimiu, Myślenicach, Nowym Targu, ale także w mniejszych ośrodkach – w Trzcianie, Ryglicach, Balicach czy Wielogłowach.


Od lat zainteresowanie przedsięwzięciem wśród Małopolan jest bardzo duże. Kiedy w 2010 roku odbyła się pierwsza w Małopolsce edycja ŚTP, wzięło w niej udział nieco ponad 2,5 tys. osób, współtworzyło ją 12 instytucji partnerskich z terenu Krakowa. W ubiegłym roku w wydarzeniach organizowanych przez 40 Partnerów uczestniczyło prawie 10 tys. zainteresowanych.


Na świecie i w całej Polsce

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowe święto osób zainteresowanych przedsiębiorczością. Każdego listopada ŚTP dociera na całym świecie do ponad 10 milionów ludzi w każdym wieku poprzez lokalne, krajowe i globalne wydarzenia. Fenomen inicjatywy polega na tym, że aktywizuje i inspiruje do działania społeczności w 200 krajach.


Polska jest jednym z krajów, które od początku były zaangażowane w tę globalną inicjatywę. W projekcie uczestniczą tradycyjnie wszystkie województwa.


Współpraca partnerska

Koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym regionie jest Województwo Małopolskie. Realizacja przedsięwzięcia w tak szerokiej formule jest możliwa dzięki współpracy z instytucjami partnerskimi z regionu.


Program ŚTP w Małopolsce 2022 współtworzą:

 1. Województwo Małopolskie – Koordynator,
 2. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ w Krakowie,
 3. Bank Gospodarstwa Krajowego,
 4. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie,
 5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach,
 6. Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki,
 7. FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji,
 8. Fundacja EduMocni,
 9. Fundacja Horyzont360,
 10. Gmina Trzciana i Gminny Inkubator Przedsiębiorczości w Trzcianie im. Kornela Morawieckiego Solidarności Walczącej,
 11. Grodzki Urząd Pracy w Krakowie,
 12. Heaven PR Ewelina Świstak,
 13. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie,
 14. Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie,
 15. Katarzyna Pichór ProPerspective,
 16. Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o.,
 17. Kraków Miastem Startupów,
 18. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.,
 19. Małopolski Instytut Kultury,
 20. Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości,
 21. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Krakowie.
 22. Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego,
 23. Powiatowy Urząd Pracy w Bochni,
 24. Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku,
 25. Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie,
 26. Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach,
 27. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie,
 28. Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu,
 29. Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach,
 30. Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu,
 31. Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce
 32. Stowarzyszenie Metropolia Krakowska,
 33. Strefa Pomysłodawcy 4.0,
 34. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Innowacji
 35. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
 36. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie,
 37. Wielozawodowy Zespół Szkół im. rtm. Witolda Pileckiego w Zatorze,
 38. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie,
 39. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie,
 40. Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. J.Tischnera,
 41. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie,
 42. Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie.


Spotkanie Młodego Biznesu

Wydarzeniem organizowanym przez Województwo Małopolskie, które co roku oficjalnie inauguruje STP w Małopolsce, jest Spotkanie Młodego Biznesu. Odbędzie się ono 14 listopada 2022 roku o godz. 18:00 w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie, a także transmitowane będzie online. Hasłem głównym wydarzenia będzie „Balans w biznesie”. Na Spotkanie Młodego Biznesu zaproszeni zostali eksperci i przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces i mogą zainspirować innych do działania.

Podczas wydarzenia prelegenci na przykładzie swoich doświadczeń podzielą się dobrymi praktykami w podejściu do prowadzeniu biznesu w sposób, który daje nie tylko satysfakcję, ale również pozwala zachować balans między życiem prywatnym i zawodowym. Szczegółowy program Spotkania już wkrótce!


Strona www z informacjami

Żeby wybrać odpowiednie dla siebie wydarzenie, najlepiej skorzystać z wyszukiwarki wydarzeń znajdującej się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl.


Zapraszamy również do polubienia profilu na Facebooku: www.facebook.com/stpmalopolska.


Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja.


Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2022 realizowany jest w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować