W dniach 27-28 kwietnia w Łużnej 15. POGÓRZAŃSKIE GODY

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej oraz Gmina Łużna zapraszają na 15. edycję Małopolskiego Konkursu Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2024 w Łużnej.

W dniach 27-28 kwietnia w Łużnej 15. POGÓRZAŃSKIE GODY

Podczas Konkursu zaprezentują się dorosłe zespoły i grupy regionalne województwa małopolskiego, prezentujące folklor własnego regionu etnograficznego/etnicznego w tradycyjnej formie. Zespoły/grupy regionalne wystąpią z programami opartymi na obrzędach ludowych, zwyczajach i obyczajach utrzymanymi w klimacie autentycznego widowiska.

Komisja Artystyczna dokona oceny programów zakwalifikowanych do konkursu w dwóch kategoriach: zespołów regionalnych oraz grup regionalnych i KGW. Najlepsze zespoły pod względem teatralnym zarekomendowane zostaną do udziału w Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

PROGRAM

27 KWIETNIA | SOBOTA

godz. 12:00 – przesłuchania konkursowe

Zespół Regionalny DOLINA POPRADU

z Piwnicznej-Zdroju (pow. nowosądecki)

z programem NA FLISIE

Grupa Regionalna z Ropy (pow. gorlicki)

z programem PO CHRZCINACH

Zespół Regionalny LIPNICZANIE

z Lipnicy Wielkiej (pow. nowosądecki)

z programem WYZWOLINY NA KOSIORZA

15:00–16:00 – przerwa

16:00 – przesłuchania konkursowe

Grupa Teatralna przy KGW z Laskowej

(pow. limanowski) z programem JYGA UMAR

Zespół Regionalny MOGILANIE

z Mogilan (pow. krakowski ziemski)

z programem COMBER BABSKI

28 KWIETNIA | NIEDZIELA

godz. 12:00 – przesłuchania konkursowe

Zespół Regionalny SŁOPNICZANIE

ze Słopnic (pow. limanowski)

z programem PRZY BRAMIE PANI MŁODEJ

Zespół Regionalny ROŻNOWSKA DOLINA

z Rożnowa (pow. nowosądecki)

z programem WESELE KASI i JASIA

14:00–15:00 – przerwa

15:00 – przesłuchania konkursowe

Zespół Regionalny ŚWARNI ŁOJCE

z Sadku-Kostrzy (pow. limanowski)

z programem ŚMIGURTNY PONIEDZIAŁEK

Zespół Regionalny LOTRY

z Łapszanki (pow. nowotarski)

z programem DOBRANOCKA

ok. 17:00 – występy gościnne

Amatorski Zespół Teatralny z Szalowej

Zespół AMBITUS z Łużnej

Kapela ALPEJSKA GLASBA

Orkiestra Dęta z Łużnej

ok. 19:30 – odczytanie protokołu i wręczenie nagród

Regulamin do pobrania tutaj.

Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować