W dniach 4 - 30 września policyjna akcja pn. "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Policja przeprowadzi w dniach 4-30 września 2023 r. akcję pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości i ostrożności kierowców oraz pieszych w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci będą również prowadzić działania edukacyjne skierowane do dzieci, rodziców i nauczycieli, dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W dniach 4 - 30 września policyjna akcja pn. "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

W pierwszym tygodniu nauki policjanci będą częściej obecni w pobliżu placówek oświatowych, aby kontrolować zachowanie uczestników ruchu drogowego. Będą oni zwracać uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, ustępowanie pierwszeństwa pieszym na przejściach oraz prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach. Będą też interweniować w przypadku stwarzania zagrożenia lub utrudniania ruchu przez zatrzymujące się samochody.


Ponadto policjanci będą organizować spotkania z dziećmi w szkołach i przedszkolach, podczas których będą omawiać podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Będą też zachęcać dzieci do noszenia elementów odblaskowych, które poprawiają ich widoczność na drodze.


Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zachowali szczególną ostrożność i uwagę w okresie powrotu dzieci do szkół. Pamiętajmy też o rozmowie z naszymi dziećmi na temat tego, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z drogi.


Źródło: policja.pl, f. KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować