W Gminie Łącko powstały trzy kolejne place zabaw i boisko sportowe

To, że Strefa Rekreacji nad Dunajcem w Łącku wzbogaca się regularnie, o kolejne atrakcje wiemy nie od dziś. Tym razem powstał tam nowy plac zabaw, na którym znajdują się takie elementy jak: zjazd linowy, karuzela słupowa, zestaw sprawnościowy, huśtawka wahadłowa, zestaw trampolin i przestrzenna konstrukcja wspinaczkowa. Dodatkowo w ramach zadania zamontowano także ławki i kosze na śmieci oraz poręcze ochronne i wykonano nawierzchnię żwirową.

W Gminie Łącko powstały trzy kolejne place zabaw i boisko sportowe

Zadanie to powstało w ramach projektu p.n.: „Budowa placu zabaw w Parku Rekreacji i Wypoczynku nad Dunajcem w Łącku”.


Wartość tej inwestycji to ponad 327 tys. zł, w tym dofinansowanie z PROW na lata 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych zdania.


Kolejnymi miejscami przeznaczonymi do zabawy dla dzieci są place zabaw w Woli Kosnowej i Kadczy. W Kadczy tuż obok placu powstało dodatkowo boisko sportowe. Inwestycje te zostały zrealizowane w ramach zadanie p.n.: „Budowa i modernizacja infrastruktury rekreacyjnej na terenie Gminy Łącko”.


Na placu w Kadczy zamontowano huśtawkę równoważną, bujaka sprężynowca, urządzenie wielofunkcyjne, huśtawkę podwójną, karuzelę tarczową oraz piaskownicę, ławki i kosze, a także wykonano nawierzchnię bezpieczną z trawy syntetycznej oraz nawierzchnię z kostki brukowej. Natomiast modernizacja boiska rekreacyjnego w Kadczy polegała na montażu wyposażenia do rekreacyjnej gry w siatkówkę, tenisa i piłę ręczną, a także wykonanie nawierzchni bezpiecznej z trawy syntetycznej.


W zakres budowy placu zabaw w Woli Kosnowej weszła dostawa i montaż urządzeń, huśtawki potrójnej, zestawu zabawowego wielofunkcyjnego, linarium, stożka, a także montaż ławek, wykonanie nawierzchni bezpiecznej z trawy syntetycznej oraz nawierzchni z kostki brukowej. W ramach zadania wykonano także ogrodzenie placu zabaw z panelu ogrodzeniowego.


Całkowita wartość tych inwestycji wyniosła ponad 511 tys. zł, w tym: budowa placu zabaw w Kadczy wyniosła ponad 139 tys. zł, modernizacja boiska w Kadczy ponad 182 tys. zł, budowa placu zabaw w Woli Kosnowej niespełna 190 tys. zł. Na powyższe zadanie Gmina Łącko również pozyskała dofinansowanie z PROW na lata 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych zdania.


Dofinansowanie to zostało pozyskane dzięki Lokalnej Grupie Działania "Brama Beskidu".


Źródło: Gm. Łącko

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować