Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W Gminie Łącko i Grybowie zostało wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe

W Gminie Łącko i Grybowie zostało wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe

Gwałtowne opady deszczu, które wystąpiły na terenie Gminy Łącko spowodowały spore zniszczenia zarówno w dobytku mieszkańców, jak i w infrastrukturze drogowej zarządzanej przez gminę.

Najgorsza sytuacja była w miejscowościach przez które przepływa potok Czarna Woda, która w niektórych miejscach wystąpiła z koryta. Najbardziej ucierpiały miejscowości :Wola Kosnowa, Wola Piskulina, Zagorzyn, Czerniec, Kicznia oraz Łącko W wielu miejscach drogi lokalne zostały przerwane i podmyte, woda naniosła muł, rumosz skalny i błoto.Przez cały dzień trwa usuwanie i zabezpieczanie powstałych uszkodzeń w terenie z pomocą ciężkiego sprzętu prace prowadzą druhowie z jednostek OSP.


Dziś o godz. 9 wójt gminy Łącko wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całej gminy.


Również Burmistrz Grybowa wprowadził dziś w mieście pogotowie przeciwpowodziowe. Działa Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, w Urzędzie Miejskim w Grybowie wprowadzono całodobowe dyżury.


Prowadzony jest monitoring rzeki Biała Tarnowska oraz potoków zlokalizowanych w mieście. Rzeka i potoki nie wystąpiły z koryta. O godz. 11 poziom wody w Białej Tarnowskiej utrzymywał się na poziomie 3,50 cm.


W galerii zdjęcia przedstawiające zniszczenia po intensywnych opadach deszczu w Gminie Łącko.


Źródło: SPNS, fot. Gm. Łącko

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować