W gminie Tymbark i Powiecie Limanowskim trwa realizacja nowego projektu infrastruktury turystycznej

W gminie Tymbark i Powiecie Limanowskim trwa realizacja nowego projektu infrastruktury turystycznej. Chodzi o ścieżkę pieszo – rowerową, która będzie biegła wzdłuż rzeki Łososiny i połączy miejscowości Tymbark i Podłopień.

W gminie Tymbark i Powiecie Limanowskim trwa realizacja nowego projektu infrastruktury turystycznej

Długość ścieżki wyniesie 1,673 km, a jej nawierzchnia będzie wykonana z masy mineralno- asfaltowej. Ścieżka będzie również oświetlona i wyposażona w elementy bezpieczeństwa ruchu. Ponadto, na trasie ścieżki powstaną obiekty inżynierskie, takie jak mosty i przepusty, a także miejsce obsługi rowerzystów z ławkami, stojakami i tablicami informacyjnymi.

Ścieżka rowerowa jest finansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, który pokrywa 95% wartości umowy. Umowę na realizację zadania podpisali 15 lutego br. Wójt Gminy Tymbark dr Paweł Ptaszek i przedstawiciel firmy ZIBUD Spółka z o.o. Spółka komandytowa z Kamienicy. Jest to kolejna inwestycja Gminy Tymbark w rozwój turystyki rowerowej, po wcześniejszym utworzeniu miasteczka rowerowego i planowanym budowie ścieżki w Piekiełku.

Źródło: Gm. Tymbark

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować