Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

W Krynicy-Zdroju odbędzie się konferencja CYBERSEC

W Krynicy-Zdroju odbędzie się konferencja CYBERSEC

W dniach 1-3 września Krynica-Zdrój, kontynuując wieloletnią tradycję spotkań o międzynarodowej randze, stanie się przestrzenią debaty o najważniejszych wyzwaniach i możliwościach cyfrowych, przed którymi stoją europejskie miasta i regiony. W małopolskim uzdrowisku odbędzie się konferencja CYBERSEC, podczas której eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi na potrzeby nowoczesnej gospodarki. Partnerem głównym przedsięwzięcia będzie Województwo Małopolskie.

Pandemia wymusiła przyspieszenie cyfryzacji w wielu obszarach – od sfery biznesu, przez opiekę medyczną, po procesy związane z działalnością administracji terytorialnej. Te zmiany przyniosły nowe szanse i nowe zagrożenia – w tym większe prawdopodobieństwo ataków w przestrzeni wirtualnej.


W czasie, gdy różnorodne konflikty świata rzeczywistego przenoszą się do sieci, znaczenie dyskusji o kwestiach bezpieczeństwa jest większe niż kiedykolwiek. Tematyka konferencji, która odbędzie się w Krynicy stanowi więc przemyślaną odpowiedź na współczesne problemy, związane z technologiami przyszłości.


Województwo Małopolskie zostanie głównym partnerem konferencji CYBERSEC w Krynicy, ponieważ jej celem będzie m.in. pokazanie, że podstawą nowoczesnej gospodarki jest bezpieczeństwo cyfrowe.


Kształt tegorocznego krynickiego wydarzenia w dużej mierze został podyktowany kwestiami bezpieczeństwa, zarówno zdrowotnego jak i finansowego. Wiele okoliczności, w tym m.in. zmiana organizatora sprawiły, że samorząd województwa zdecydował się przemodelować pierwotnie obraną formułę. Ponadto niepewność realiów, w jakich przyjdzie nam funkcjonować jesienią, jak również anomalie pogodowe, których w ostatnim czasie doświadczyła Małopolska, wymuszając uruchomienie dodatkowych środków na wsparcie gmin sprawiły, że wcześniej obrana formuła została zmieniona.


Mimo wielu przeciwności, samorząd województwa chce, by Krynica pozostała gospodarzem wydarzenia o znaczeniu międzynarodowym, które pomoże kształtować gospodarkę przyszłości w Małopolsce.


Nowa odsłona międzynarodowego spotkania w Krynicy będzie wyznacznikiem merytorycznego kierunku następnych edycji wydarzenia, które skoncentrują się wokół m.in. nowych technologii, cyfryzacji procesów i usług oraz nowoczesnej gospodarki opartej na potencjale naukowym.


Podczas dzisiejszego spotkania z Radą Naukową, rektorzy i przedstawiciele 14 uczelni wyższych z Małopolski pozytywnie i z entuzjazmem zaopiniowali nowy format i program jesiennego wydarzenia, związanego zarówno z cyberbezpieczeństwem, jak również z Europejskim Festiwalem Biegowym.


Przypomnijmy, do tej pory Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał tylko jedną umowę na zakup usług promocyjnych z Fundacją Na Ratunek opiewającą na kwotę 600 tys. zł. Fundacja jest organizatorem Europejskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się tuż po konferencji CYBERSEC w dniach 3-5.09. Województwo Małopolskie uzyskało statut partnera głównego wydarzenia.


W najbliższym czasie, w oparciu o obowiązujące przepisy, zarząd województwa planuje podpisanie umowy z Instytutem Kościuszki na zakup usług promocyjnych.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować