W Łącku świętowano plony sadownicze - Święto Owocobrania

W Łącku świętowano plony sadownicze - Święto Owocobrania. To impreza, która stała się częścią kultury Sądecczyzny i całego regionu.

W Łącku świętowano plony sadownicze - Święto Owocobrania
Cieszę się, że mogłem być dziś tutaj z wami. Chciałbym podziękować władzom Gminy Łącko za dobrą współpracę. Razem zrealizowaliśmy wiele projektów. Przykładem jest to miejsce, które otrzymało wsparcie z funduszy unijnych zarządzanych przez województwo małopolskie. Góra Jeżowa skorzystała również z dotacji rządowej - powiedział w Łącku marszałek Witold Kozłowski


Marszałek województwa zaznaczył, że Małopolska jest znana z produktów regionalnych.


Na liście Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi znajduje się 227 takich produktów z całej Małopolski, w tym z Gminy Łącko. Z Sądecczyzny to 27 pozycji. Małopolska to więc region produktów lokalnych, wyjątkowych, które można skosztować podczas dzisiejszego Święta Owocobrania. Tu można spróbować tych niezwykłych przysmaków - dodał Witold Kozłowski.


W niedzielnym wydarzeniu w Łącku wzięli udział: wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, wiceminister Arkadiusz Mularczyk, poseł Urszula Nowogórska, poseł Patryk Wicher, senator Wiktor Durlak, marszałek Witold Kozłowski oraz radny Stanisław Pasoń.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować