Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W Nowym Sączu pojawiły się kolejne czerwone pojemniki w kształcie serca. Można wrzucać nakrętki i pomóc potrzebującym

W Nowym Sączu pojawiły się kolejne czerwone pojemniki w kształcie serca. Można wrzucać nakrętki i pomóc potrzebującym

W lipcu 2020 roku radny Krzysztof Ziaja zainicjował akcję pod nazwą „SĄDECKIE SERCE POMOCY”. Polega ona na zbieraniu plastikowych nakrętek do czerwonych pojemników w kształcie serca. Uzyskany z ich sprzedaży dochód przeznaczany jest na cele charytatywne.

Pierwsze serce pojawiło się na płycie nowosądeckiego rynku. Dochód trafia na potrzeby Parafialnego Oddziału Caritas przy Bazylice Św. Małgorzaty.Kolejne serca zamontowane zostały na ul. Szkolnej obok Szkoły Podstawowej nr 3 oraz w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Paderewskiego i Żywieckiej. Dochód trafia na leczenie i rehabilitację Tomasza Brzeskiego.


Z kolei dzisiaj (6 maja) na Osiedlu Kochanowskiego zamontowane zostało kolejne serce, tym razem przy rondzie naprzeciwko Galerii Trzy Korony. Dochód ze sprzedaży nakrętek także trafi na leczenie i rehabilitację Tomasza Brzeskiego.


W akcję włączyli się radni Dawid Dumana, Grzegorz Ledziński i Jakub Prokopowicz. Dzięki temu, dzisiaj w Nowym Sączu pojawiły się kolejne nowe serca.


Grzegorz Ledziński zadbał o to by serce pojawiło się na Osiedlu Barskim w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 18. ️Dochód przeznaczony zostanie na pomoc w leczeniu i rehabilitacji 12 letniego Jakuba Wojciechowskiego.


Dawid Dumana zatroszczył się o to by serce pojawiło się na Osiedlu Wojska Polskiego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 21. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Nikodema Bodzionego.


Jakub Prokopowicz dopilnował by serce pojawiło się na Osiedlu Przydworcowym w sąsiedztwie Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc MAGIS Jezuicka Wspólnota Młodzieżowa.


Źródło i fot. Fb Radny Krzysztof Ziaja

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować