W Mszalnicy trwają prace związane ze stabilizacją osuwiska „Wolniki”

W dniu 9 sierpnia br. Wójt Gminy Kamionka Wielka Pan Andrzej Stanek odwiedził Mszalnicę, gdzie trwają prace związane ze stabilizacją osuwiska „Wolniki”. Jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych na terenie gminy w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców.

W Mszalnicy trwają prace związane ze stabilizacją osuwiska „Wolniki”

Na miejscu Pan Wójt rozmawiał z przedstawicielami firmy wykonawczej oraz inspektorem nadzoru, którzy zaprezentowali postęp prac. Dotychczas wykonano pale wiercone i rozpoczęto budowę konstrukcji oczepu żelbetowego. Mimo niekorzystnej pogody, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i mają się zakończyć do 08.12.2023r.


Pan Wójt Andrzej Stanek podkreślił, że stabilizacja osuwiska „Wolniki” jest ważnym zadaniem dla gminy, które służy poprawie jakości życia lokalnej społeczności. Dodał, że udało się pozyskać środki na realizację tej inwestycji dzięki staraniom i współpracy wielu osób. Całkowity koszt inwestycji wynosi 4 826 644,69 zł.


Pan Wójt Andrzej Stanek skierował również słowa podziękowania do mieszkańców za wyrozumiałość i cierpliwość w związku z prowadzonymi pracami. Zapewnił, że gmina będzie nadal realizować projekty mające na celu poprawę infrastruktury i warunków życia na jej terenie.


Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować