Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Ekipa z Positive Ways pomoże najmłodszym mieszkańcom miasta

Ekipa z Positive Ways pomoże najmłodszym mieszkańcom miasta

Liderzy z Positive Ways Wojciech Szczęsny i Krzysztof Horowski, przemierzają Polskę w pięknych samochodach, zbierając przy tym środki pieniężne dla potrzebujących.

Rok temu udało się z nimi dokonać wielkiej rzeczy. Dzięki ich aktywności zebrano 173 tys. zł i przekazano je sądeckiemu Stowarzyszeniu "Nadzieja". Nie jest to akcja jednorazowa. Panowie dalej pracują. Projekt jest rozwijany. Ciesze się, że mamy takich ludzi na naszym terenie. To są wielkie serca – mówi prezydent Ludomir Handzel.


Tym razem organizatorzy szukają osób potrzebujących w wieku 0-18 lat z terenu miasta.


Może ktoś nie ma pieniędzy na to żeby kupić dziecku wymarzony rower, laptopa czy sfinansować jakieś zajęcia edukacyjne. Ktoś nie ma pieniędzy na leki dla dziecka lub potrzebny jest jakiś kosztowny zabieg, operacja i trzeba jakiegoś dofinansowania. Może ktoś z sąsiedztwa potrzebuje takiej pomocy. Proszę państwa o poszukanie w najbliższym otoczeniu osób realnie potrzebujących pomocy, gdzie te pieniądze trafią pod właściwy adres - powiedział prezydent Ludomir Handzel.


Na stronie internetowej miasta znajduje się formularz wniosku o wsparcie (tutaj). Trzeba go wypełnić i odesłać na e-mail: prezydent@nowysacz.pl. Jest na to tydzień czasu tj. do 26 lipca br.


Po rozpatrzeniu złożonych wniosków ekipa z Positive Ways podejmie decyzje komu przyzna środki pieniężne i dlaczego.


Po weryfikacji tych oświadczeń i wniosków przy współudziale pracowników sądeckiego ratusza wsparcie finansowe trafi tam, gdzie będzie dobrze spożytkowane i potrzebne – dodaje włodarz miasta. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować