W Nowym Sączu szykują się dwie duże inwestycje

W Nowym Sączu szykują się dwie duże inwestycje

Dzisiaj zostanie rozpisany przetarg na realizację dwóch dużych inwestycji w Nowym Sączu. Chodzi o całkowitą przebudowę ulicy Wiśniowieckiego i Broniewskiego.

 

Jak informuje prezydent Ludomir Handzel, do końca nie wiadomo czy uda się te dwa duże zadania zrealizować ze względów budżetowych. Zrobię wszystko, aby jednak tak się stało - zaznacza.

 

Modernizacja ul. Wiśniowieckiego obejmuje ponad półkilometrowy odcinek od ul. Królowej Jadwigi do ul. Pierwszej Brygady. W zakres prac wchodzi kompletna przebudowa jezdni, chodników, zjazdów i zatoki autobusowej z krawężnikami i obrzeżami oraz budowa kanalizacji deszczowej. Przewidywany termin zakończenia prac to kwiecień 2021 roku. 

 

Drugi planowany remont obejmuje ul. Broniewskiego, czyli 605 metrowy odcinek od ul. Lwowskiej do ul. Barskiej. W tym przypadku będzie to również kompleksowa przebudowa drogi, chodników, zjazdów itd. Przy tym zadaniu planowane jest również powstanie dużej ilości miejsc postojowych. Remont ma się zakończyć całkowitą przebudową skrzyżowania ul. Broniewskiego, Barskiej i Paderewskiego.

 

Chciałbym, aby tam powstało rondo, które wpłynie na bezpieczne funkcjonowanie transportu w tamtym regionie - dodaje prezydent.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować