W pierwszym półroczu 2023 roku mieszkańcy Sądecczyzny zgłosili na KMZB ponad 1,9 tys. zagrożeń

W pierwszym półroczu 2023 roku mieszkańcy Sądecczyzny zgłosili na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ponad 1,9 tys. zagrożeń. Dzięki temu policjanci mogą skuteczniej dbać o bezpieczeństwo i szybciej reagować na zaistniałe zagrożenia.

W pierwszym półroczu 2023 roku mieszkańcy Sądecczyzny zgłosili na KMZB ponad 1,9 tys. zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających bezpośrednio na ich bezpieczeństwo.


W pierwszym kwartale 2023 roku mieszkańcy Sądecczyzny zgłosili na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 980 zgłoszeń, a w drugim kwartale 935. Łącznie w okresie od stycznia do końca czerwca zgłoszono 1915 zagrożeń (z czego 178 uznanych zostało za żart/pomyłkę). Policjanci potwierdzili 59,6% zgłoszeń. Najczęściej potwierdzanymi były: niewłaściwa infrastruktura drogowa (67,6% na 105 zgłoszeń), nieprawidłowe parkowanie (65,8% na 260 zgłoszeń), akty wandalizmu (65,2% na 23 zgłoszenia), przekraczanie dozwolonej prędkości (64,3% na 926 zgłoszeń) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (62,1% na 100 zgłoszeń).


Od września 2016 roku (do 30 czerwca 2023 roku) mieszkańcy Sądecczyzny zgłosili na nią łącznie 17 763 zgłoszenia. Każde z nich zostało zweryfikowane przez policjantów, którzy podjęli odpowiednie kroki zmierzające do eliminacji potwierdzonych zagrożeń.


Zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) są całkowicie anonimowe. Aby dodać zagrożenie, wystarczy wejść na stronę KMZB (https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html) lub zainstalować aplikację mobilną Geoportal Mobile. Następnie należy wskazać na mapie miejsce (lub wpisać adres), w którym występuje zagrożenie, kliknąć czerwony przycisk „+” (dodaj) i wybrać jedną spośród 27 kategorii zagrożeń. Można również krótko opisać występujący problem, załączyć zdjęcie lub filmik.


W przypadku potrzeby natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numeru alarmowego 112.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować