Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

W Piwnicznej-Zdroju dyskutowano o Sądeckim Obszarze Funkcjonalnym

W Piwnicznej-Zdroju dyskutowano o Sądeckim Obszarze Funkcjonalnym

3 marca br. w Piwnicznej-Zdroju na zaproszenie Sejmiku Województwa Małopolskiego, ale także z oddolnej inicjatywy włodarzy 14 Gmin Sądecczyzny odbyło się spotkanie w celu omówienia zasady współpracy uczestników powstającego Stowarzyszenia Sądecki Obszar Funkcjonalny.

Gmina Piwniczna-Zdrój z ilością ponad 10 tys. mieszkańców jest na 11 miejscu pod względem liczebności w Sądeckim Obszarze Funkcjonalnym.


Sądecczyzna to około 9% mieszkańców Małopolski, chcemy wszyscy wspólnie by nasz głos był brany pod uwagę przy podejmowaniu ważnych dla Małopolski decyzji. Musimy również pamiętać o tym, że w nowym rozdaniu, środki unijne będą przekazywane na rozwój regionów. Dlatego ważne jest by Sądecczyzna mówiła jednym głosem. Grupę wzmacnia również Miasto Grybów i Gmina Grybów. Dzisiaj z radością gościmy Przedstawicieli Partnerskich Miast i Gmin Sądecczyzny i oczekujemy, że właśnie tutaj zostaną wypracowane kolejne warunki współpracy i będą one stanowiły kamień milowy na drodze naszego wspólnego sukcesu, to platforma do realizacji wspólnych celów, ale także możliwość realizowania lokalnych potrzeb poszczególnych samorządów w zorganizowanym wspólnym działaniu. Spotkanie w Piwnicznej-Zdroju ubrane jest w szatę I Forum Sądecczyzny, bowiem chcemy wypracować formułę systematycznych spotkań włodarzy gmin, na których będziemy na bieżąco omawiać problemy Sądecczyzny i wyznaczać kierunki jej rozwoju - informuje Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk.


Źródło: Gm. Piwniczna-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować