Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniW powiecie limanowskim 5 cudzoziemców wykonywało pracę bez wymaganego zezwolenia

W powiecie limanowskim 5 cudzoziemców wykonywało pracę bez wymaganego zezwolenia

Funkcjonariusze Wydziału do Spraw Cudzoziemców Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 5 cudzoziemców, którzy wykonywali pracę nielegalnie, w jednej z miejscowości powiatu limanowskiego.

 

W trakcie przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia wylegitymowano 9 cudzoziemców pochodzących z Etiopii, Nepalu, Nigerii oraz Ugandy, którzy wykonywali pracę przy produkcji konstrukcji stalowych.  W wyniku kontroli ustalono, że 5 obcokrajowców w wieku od 27 do 29 lat wykonywało pracę bez wymaganego zezwolenia.

 

Następstwem wspomnianych powyżej czynności, było przeprowadzenie 8 września kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP. Efektem weryfikacji prowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału do Spraw Cudzoziemców było stwierdzenie wobec 5 cudzoziemców (4 obywateli Etiopii i 1 obywatela Nigerii) pobytu na terytorium RP niezgodnego z obowiązującymi przepisami.

 

Cudzoziemcy zostali zobowiązani do powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku. 

 

Źródło i fot.: KaOSG

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować