KMP w Nowym Sączu otrzymała sprzęt medyczny

KMP w Nowym Sączu otrzymała sprzęt medyczny

Zarząd Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Nowy Sącz przekazał na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, pięć termometrów do bezdotykowego sprawdzenia temperatury.

 

W tym trudnym czasie zagrożenia epidemicznego, bezpieczeństwo i zdrowie obywateli oraz przedstawicieli służb, w tym także policjantów jest bardzo ważne. Codziennie mierzą się oni z nowymi wyzwaniami i niejednokrotnie mają kontakt z potencjalnie zakażonymi.

 

Przekazane urządzenia posłużą zarówno funkcjonariuszom, jak i interesantom. Trzy z nich trafiły do całodobowych komisariatów na terenie Sądecczyzny w Krynicy-Zdroju, Starym Sączu oraz Grybowie, a dwa pozostały w sądeckiej komendzie.

 

Jedno urządzenie jest udostępnione w holu sądeckiej komendy dla petentów, w strefie ogólnodostępnej i w razie konieczności jest wykorzystywane przez funkcjonariuszy w trakcie prowadzenia czynności służbowych, np. przesłuchania czy przyjęcia zawiadomienia. Drugie z kolei jest dostępne na Stanowisku Kierowania dla funkcjonariuszy i pracowników jednostki, którzy korzystają z niego przed rozpoczęciem służby i pracy.

 

Po użyciu termometry zostają zdezynfekowane, podobnie jak inne elementy wyposażenia. Dodatkowo w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów oraz policjantów i pracowników sądeckiej Policji, w budynku komendy dostępne są środki ochrony sanitarnej.

 

Fot. KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować