W ramach akcji „Świeć przykładem” sądeccy policjanci odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej

W ramach akcji „Świeć przykładem” policjanci z sądeckiej komendy odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom i młodzieży, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Policjanci przekazali uczniom odblaski w formie breloków, opasek i woreczków. Uczniowie chętnie przyjmowali te upominki i obiecywali, że będą z nich korzystać.

W ramach akcji „Świeć przykładem” sądeccy policjanci odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej

W szkole odbył się również konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla klas 1-3. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. znaków drogowych, przepisów ruchu drogowego i zachowania na przejściach dla pieszych. Policjanci sprawdzali poprawność odpowiedzi i nagradzali najlepszych uczestników.


Na koniec spotkania policjant zaprosił pierwszoklasistów do zwiedzenia policyjnego samochodu. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda radiowóz od środka, usłyszeć sygnały dźwiękowe i świetlne oraz zadać policjantowi pytania. Była to dla nich niezapomniana lekcja bezpieczeństwa i edukacji obywatelskiej.


Źródło: KMPNS, fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krużlowej Wyżnej


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować