Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniW sali biologicznej starosądeckiego LO powstaje mural. Malują go uczniowie pod okiem Mgr Morsa

W sali biologicznej starosądeckiego LO powstaje mural. Malują go uczniowie pod okiem Mgr Morsa

Dzisiaj od rana grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu maluje mural w sali biologicznej pod czujnym okiem Mgr Morsa czyli Mariusza Brodowskiego – znanego sądeckiego graficiarza.

Pomysłodawczynią akcji jest nauczycielka biologii Aneta Mamala.


Sala biologiczna przejdzie pełną metamorfozę – mówi Aneta Mamala. - Mural stał się dużym impulsem do zmian. Zaprosiłam do współpracy Mgr Morsa i uczniów liceum. To niezwykła przygoda ze sztuką street art’u, której owoc już wkrótce ujrzy światło dzienne. Projekt jest realizowany przy współpracy Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.


Najpierw nasi uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie, którego celem było zaprojektowanie „ściany” do sali biologicznej – mówi dyrektor starosądeckiego LO Krzysztof Szewczyk. - Zwyciężył projekt Kingi Tudaj, uczennicy klasy 1b.


Wyróżniono także siedem innych projektów: Wioletty Zielińskiej, Nadii Zychowicz, Agnieszki Wątroby, Daniela Farona, Anny Lipki, Wiktorii Wnęk i Marleny Niemiec. Nagrodzeni uczniowie biorą udział w warsztatach z Mgr Morsem i wykonują mural.


Wszystkie projekty były ciekawe i zasługiwały na pochwałę - mówi mgr Mors. – Młodzi ludzie są bardzo kreatywni i otwarci na sztukę. Wybór był niezwykle trudny, ale jeden projekt zwrócił moją szczególną uwagę, ponieważ jest surrealistyczny, a ja takie lubię. Projekt z żarówkami daje światło i pozytywną energię. Pokazuje, że nauka jest energią i jest niezbędna w życiu.


Rozpoczęte dzisiaj tworzenie muralu ma potrwać do jutra lub soboty.


Źródło: SPNS, Fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować