Pogoda - Sądeckie.pl15

Dzisiaj jest: 15. 06. 2021
Do końca roku: 199 dni
Jakość Powietrza

W Starym Sączu podpisano umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu "Ratusz otwarty dla społeczności"

W Starym Sączu podpisano umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu "Ratusz otwarty dla społeczności"

W Starym Sączu burmistrz Lewoczy inż. Miroslav Vilkovský i burmistrz Starego Sącza mgr Jacek Lelek podpisali umowę partnerską dotyczącą realizacji projektu "Ratusz otwarty dla społeczności".

Projekt będzie finansowany w ramach programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego EOG CLT. Dokument deklaruje wspólną współpracę, wspólne wysiłki na rzecz restauracji i ochrony dziedzictwa kulturowego oraz promocji turystyki.


Głównym celem projektu jest rewitalizacja i odbudowa narodowego pomnika kultury w rezerwacie zabytków zlokalizowanym w centrum miasta, ale także wzmocnienie działań miękkich i życia kulturalnego samorządu. Działania miękkie bardziej szczegółowo omawiają przedstawione cele. Można je podzielić na cztery główne kategorie. Imprezy i festiwale kulturalne i społeczne (Powitanie Wiosny, Dni Mistrza Pawła, Karpacki Targ Rzemiosła, Staromiejska Jesień, Sylwester itp.) Po drugie, seminaria edukacyjne dla lokalnych studentów i uczniów na temat przedsiębiorczości w branżach kreatywnych. Trzecia kategoria to obowiązkowe rozpowszechnianie, w ramach którego odbędą się trzy główne konferencje, którym towarzyszyć będzie szereg wydarzeń kulturalnych i konferencji prasowych. Stary Sącz włączy się w działania miękkie.


Seminarium poświęcone ochronie dziedzictwa kulturowego odbędzie się dla szerokiej publiczności, co podkreśla znaczenie wpisania Lewoczy na listę UNESCO. Wreszcie, działania modernizacyjne z partnerami norweskimi i polskimi, wpływowymi osobami lokalnymi i krajowymi oraz blogerami mają na celu przeprowadzenie burzy mózgów promujących Lewoczę jako „Miasto, którego nie można przeoczyć”- powiedział burmistrz Miroslav Vilkovský.


Jestem bardzo zadowolony z wieloletniej, udanej i wspólnej współpracy, a umowa partnerska deklaruje dalsze możliwości rozwoju wzajemnego partnerstwa z naciskiem na kulturowe wzbogacenie wszystkich stron zaangażowanych w projekt - podsumował Jacek Lelek.


Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować