Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

W Starym Sączu powstanie skatepark i rowerowy pumptrack

W Starym Sączu powstanie skatepark i rowerowy pumptrack

O budowie skateparku i rowerowego pumptracku w Starym Sączu mówiło się od pewnego czasu. Sprawa nabrała rozpędu, gdy pojawiły się pieniądze z tarczy dla gmin górskich. Wiadomo już, że obiekty nie powstaną przy stawach, tak jak do tej pory planowano.

Oczekiwane przez młodzież miejsce powstanie na gminnych działkach na przeciw stacji uzdatniania wody, po drugiej stronie ul. Podegrodzkiej. To kolejna inwestycja w zdrowie i w ofertę spędzania wolnego czasu dla mieszkańców, szczególnie dla młodzieży. Gmina Stary Sącz dysponuje tam około 1 hektarem gruntu.


Myśleliśmy początkowo o lokalizacji gdzieś przy kąpielisku na stawach, ale teraz pojawiła się opcja za os. Słonecznym, w pobliżu stacji uzdatniania wody. - mówi zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. - To jedno z miejsc najbardziej branych pod uwagę w tym momencie. To co przemawia za tym miejscem to bliskość os. Słonecznego i gminna działka, na tyle jednak oddalona od zabudowań, że tor nie będzie nikomu przeszkadzał, choć użytkowanie jest raczej ciche i przyjazne dla otoczenia. Będziemy mieli fajną areną sportową dla wszystkich spragnionych ruchu na świeżym powietrzu, umożliwiającą organizację kameralnych imprez i zawodów w modnych i lubianych dyscyplinach deskorolce, hulajnodze, rolkach i na rowerach.


Źródło: UMSS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować