W Ujanowicach rozegrano XIV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę lipca w gminie Laskowa odbywają się zawody powożenia, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników tej dyscypliny. Zawodnicy startują w różnych kategoriach, prezentując swoje umiejętności i zgranie z końmi. Zawody były okazją do spotkania z II wicewojewodą małopolskim Mateuszem Małodzińskim.

W Ujanowicach rozegrano XIV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi
Zawody powożenia to wydarzenie, które co roku przyciąga wielu pasjonatów tej formy rekreacji. To także okazja do integracji mieszkańców gminy i gości, którzy mogą podziwiać widowiskowe pokazy. Zawody nawiązują do bogatej polskiej tradycji powożenia i kultywują ją w nowoczesny sposób. Cieszę się, że mogłem być częścią tego wydarzenia i pogratulować wszystkim uczestnikom - powiedział II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.


Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale i precyzją w pokonywaniu przeszkód. Dużym wyzwaniem była także konkurencja „Furmanka w lesie”, która polegała na przewożeniu drewna.


O zwycięstwie decydowały nie tylko czasy przejazdu, ale i punkty karne, które można było zdobyć za zrzucenie przeszkody lub przekroczenie limitu czasu.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować