Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W weekend kolejne „Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim”

W weekend kolejne „Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim”

W sobotę (4 września) wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w kolejnej historycznej wędrówce w Nowym Rybiu a w niedzielę (5 września) w Tymbarku. Spacery poprowadzi limanowski historyk i regionalista Karol Wojtas.

NOWE RYBIE – w sobotę (4 września) o godzinie 15:00 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: „Rupniowscy herbu Drużyna na Ziemi Limanowskiej” . Uczestnicy zobaczą między innymi zabytkowy kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego oraz cmentarz parafialny.


Start spaceru o godz. 15:00 przy kościele pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego w Nowym Rybiu. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.


TYMBARK – w niedzielę (5 września) o godzinie 16:00 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: „Józef Marek, sady owocowe i Podhalańska Spółdzielnia Owocarska“, podczas którego uczestnicy zobaczą między innymi cmentarz parafialny i stację kolejową oraz poznają historię zakładów Tymbark S.A.


Start spaceru o godz. 16:00 . przy wejściu głównym na cmentarz parafialny w Tymbarku. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.


Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizowane są przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować