Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

W ZSP w Krynicy-Zdroju utworzono nowy kierunek - technikum logistyczne

W ZSP w Krynicy-Zdroju utworzono nowy kierunek - technikum logistyczne

Odpowiadając na zapotrzebowanie ósmoklasistów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzono nowy kierunek: technikum logistyczne.

Nie boimy się nowych wyzwań, a dzięki środkom pozyskanym z budżetu Powiatu Nowosądeckiego powstaje właśnie nowa pracownia logistyczna, wyposażona w sprzęt komputerowy i tablety – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Sięgnęliśmy też po rządowy program Aktywna Tablica na lata 2020-2024, dzięki czemu w ręce przyszłych logistyków trafi interaktywny monitor dotykowy.


Logistyk to dziś specjalista od zaopatrzenia, planowania, produkcji, dystrybucji, transportu i komunikacji. Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do finalnego odbiorcy oraz wykorzystaniem informacji płynących z rynku. Powinien dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem, zmniejszyć koszty, analizować stan zapasów w magazynie i zarządzać nimi, obsługiwać zamówienia i organizować transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.


Logistyk zajmuje się również gospodarką odpadami, organizacją imprez masowych oraz tematyką logistyki w wojsku, policji, szpitalach i miastach. Znajdzie pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, w transporcie i spedycji, w centrach logistycznych, w branży informatycznej i telekomunikacyjnej, w gospodarce odpadami oraz urzędach i służbach mundurowych.


Przyszli logistycy mogą liczyć w naszej szkole na zdobycie międzynarodowych uprawnień EUROPASS w zakresie kwalifikacji SPL.01. Obsługa magazynów i SPL.04. Organizacja transportu oraz przygotowanie do podjęcia studiów wyższych czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej – dodaje pani dyrektor. - Czekają ich ponadto wycieczki dydaktyczne, udział w projektach biznesowych i grach edukacyjnych, staże zawodowe krajowe i zagraniczne, praktyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, transportowych, policji i jednostkach samorządu terytorialnego oraz dodatkowe kursy i szkolenia.


Atutem kierunku jest też nowoczesna baza dydaktyczna i wykształcona kadra nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, zarażają entuzjazmem, zachęcają do aktywności, a przy tym doskonale przygotowują do egzaminów z kwalifikacji zawodowych. Technika w ZSP Krynica-Zdrój po raz kolejny zdobyły Brązową Tarczę 2021 w Ogólnopolskim Rankingu Perspektywy.


Szczegóły: http://krynica.szkola.pl/zsp/rekrutacja/technika/technik-logistyk/


Źródło: SPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować