Wakacyjna karuzela Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie zwalnia!

W najbliższy weekend, od 21 do 23 czerwca, do Gorlic i Małastowa zjedzie ponad 60 wyścigowych ekip, aby wziąć udział w 5. i 6. rundzie GSMP. Na liście zgłoszeń znajdują się wszyscy kierowcy, którzy pretendują do tytułu Mistrza Polski, zarówno w klasyfikacjach generalnych, jak i w poszczególnych klasach. Województwo Małopolskie jest Partnerem Strategicznym tego wydarzenia.

Wakacyjna karuzela Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski nie zwalnia!

W organizowanym przez Automobilklub Biecki wyścigu z numerem 1 wystartuje aktualny lider klasyfikacji generalnej Kat 1 (samochody z nadwoziem zamkniętym) – Grzegorz Rożalski z Automobilklubu Rzemieślnik. Dysponuje on potężnym, ponad 1000-konnym Mitsubishi Lancerem AMS. W dotychczasowych rundach, rozegranych w Kielcach i Korczynie, Rożalski trzy razy był drugi i raz stanął na najwyższym stopniu podium. Na trasie zobaczymy także charakterystyczną zieloną Hondę Civic Arkadiusza Borczyka z Automobilklubu Małopolski Krosno oraz VW Golfa Wojciecha Myszkiera, zdecydowanego lidera klasyfikacji historycznej GSMP.

Do zawodów zgłosili się wszyscy liderzy poszczególnych klas GSMP. Fabian Czub z Automobilklubu Polski pojawi się w Hondzie Integra klasy 2b, a doświadczony Roman Baran z Automobilklubu Rzeszowskiego tradycyjnie poprowadzi Mitsubishi Lancera klasy 3b. Wystartują także pozostali liderzy, takie jak Paweł Sanecki (Automobilklub Rzeszowski, Honda Integra KMS klasy 4a), Wiktor Bieniek (Automobilklub Kielecki, Honda Civic klasy 5a), Sebastian Matuszewski (Automobilklub Orski, Honda Civic Type R EP 3 klasy 5b), Krzysztof Kurasz (Automobilklub Małopolski Krosno, Honda Civic Type R klasy 5c), Janusz Jania (Automobilklub Krakowski, Honda Integra klasy 10b), Adam Garbacz (Auto Moto Klub Limanowa, Honda Civic EK4 Rallye klasy 10c), Jakub Najgrodzki (Automobilklub Ziemi Tyskiej, Fiat Seicento klasy 10d) oraz Mariusz Borczyk (Automobilklub Małopolski Krosno, Fiat 126p klasy 12a).

Warto zwrócić uwagę na Teodora Kocura, który na dobre zadomowił się w wyścigach górskich. Jego jazda crosscarem Speedcar Wonder na każdej trasie budzi entuzjazm kibiców. Ponadto Paweł Rzadkosz, znany wcześniej ze startów w wyścigach górskich bolidami, tym razem wystartuje używanym w historycznych rajdach samochodowych Trabantem!

Na liczącej 3610 metrów trasie z Małastowa do Gładyszowa po przerwie w startach w wyścigach znów zobaczymy Mitsubishi Lancera Radosława Ćwięczka, wicemistrza i mistrza Polski sprzed kilku lat.

Partnerzy wyścigu przygotowali dla kibiców konkurs na hasło reklamowe, promujące zawody i gorlicką motoryzację. Warto pamiętać, że to właśnie w rejonie Gorlic oraz na Podkarpaciu w XIX wieku narodził się światowy przemysł wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej, a w Gorlicach zapłonęła pierwsza uliczna lampa naftowa.

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować