Pogoda - Sądeckie.pl25

Dzisiaj jest: 25. 02. 2021
Do końca roku: 309 dniWciągnęli do samochodu dwóch mężczyzn i pobili. Sprawcy usłyszeli zarzuty

Wciągnęli do samochodu dwóch mężczyzn i pobili. Sprawcy usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zatrzymali dwóch mężczyzn i jedną kobietę podejrzanych o pozbawienie wolności i pobicie dwóch mężczyzn.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 października, w małej miejscowości w gminie Niedźwiedź, w powiecie limanowskim. 

 

Tego dnia w południe, koło 26-latka, zatrzymał się samochód Renault kierowany przez kobietę, w którym siedziało jeszcze dwóch mężczyzn. Mężczyźni siłą wciągnęli chłopaka do wnętrza pojazdu, a następnie przez kilka godzin go wozili. W tym czasie wielokrotnie zadawali mu uderzenia rękami po głowie oraz grozili pozbawieniem życia. Po kilku godzinach, około 19, sprawcy do samochodu wciągnęli kolejnego, 63-letniego mężczyznę, którego także dotkliwie pobili, grozili pozbawieniem życia, a nadto przypalali go papierosami. Następnie napastnicy  wypuścili z samochodu 63-latka, a po kilkudziesięciu minutach drugiego z mężczyzn i odjechali - informuje limanowska Policja.

 

Przypadkowo przejeżdżający tamtędy kierowca, zauważył na drodze jednego z pobitych mężczyzn i wezwał służby ratunkowe. Obaj pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala.

 

Mundurowym już kilka godzin po tym zdarzeniu udało się ustalić i zatrzymać wszystkich podejrzanych w tej sprawie. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 36 i 53 lat oraz 29-letnia kobieta, która prowadziła samochód. Jak się później okazało zarówno sprawcy jak i pokrzywdzeni są mieszkańcami tej samej miejscowości.

 

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności, gróźb karalnych, pobicia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu za co grozi im nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Z kolei wobec kobiety sąd zastosował dozór policyjny.

 

Trwa wyjaśnianie okoliczności tej sprawy.

 

Fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować