Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Weekend na drogach Powiatu Limanowskiego: 10 kolizji i 1 wypadek. Ranne dwie osoby

Weekend na drogach Powiatu Limanowskiego: 10 kolizji i 1 wypadek. Ranne dwie osoby

W miniony weekend na drogach powiatu limanowskiego doszło do 11 zdarzeń drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Niestety jedną z kolizji spowodował również nietrzeźwy kierujący.

Miniony weekend to 11 zdarzeń drogowych w tym 10 kolizji i 1 wypadek. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w niedziele około godz. 17:30 w miejscowości Łukowica. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 15-letni kierujący motorowerem marki Jinlun poruszając się wraz z pasażerem (lat 15), w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu w związku ze znakiem B20 "STOP" doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki Mercedes kierowanym przez 41-letniego mężczyznę.


W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem w ciężkim stanie został przetransportowany LPR do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie, natomiast pasażer motoroweru został zabrany do szpitala w Nowym Sączu. Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności tego wypadku.


O godz. 22:50 w miejscowości Siekierczyna kierujący pojazd marki BMW będąc w stanie w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, utracił panowanie nad pojazdem uderzył w bariery ochronne i doprowadził do wywrócenia pojazdu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. 21-latek został zatrzymany w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kolizje drogową.


Podczas weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili działania przeciwko nielegalnym wyścigom. Mundurowi skontrolowali 55 pojazdów oraz ujawnili 37 wykroczeń z czego 19 za przekroczenie dozwolonej prędkości.


Źródło: KPPL, fot. OSP w Jastrzębiu

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować