Wernisaż wystawy w Grażyny Kulig „Trójwymiar” w PCIT w Limanowej

5 lipca 2023 r. o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy „Trójwymiar” Grażyny Kulig w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

Wernisaż wystawy w Grażyny Kulig „Trójwymiar” w PCIT w Limanowej

Grażyna Kulig to absolwentka Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Była prezesem i jest wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Maluje od dzieciństwa, inspirując się naturą.


Tworzy pejzaże, martwe natury, portrety i inne formy artystyczne w różnych technikach: olej, akryl, akwarela, pastel, kolaż, grafika komputerowa, tkanina artystyczna i rzeźba. Angażuje się też w pracę społeczną. Artystka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w całym kraju.


Jej obrazy są w muzeach, kościołach i kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą (Szwecja, Niemcy, USA). Otrzymała liczne nagrody i odznaczenia za swoją twórczość i działalność kulturalną, m.in.: Medal 700-lecia Miasta Nowego Sącza, odznakę Zasłużony Działacz Kultury, Srebrny Krzyż Zasługi i Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jej życie i osiągnięcia opisała pisarka Jadwiga Marzec w biografii „Marzenia nie liczą lat”.


Wystawa „Trójwymiar” pokazuje bogaty dorobek artystyczny Grażyny Kulig, w tym prace przestrzenne. Można ją oglądać do 30 lipca.


Źródło: Powiat Limanowski, fot. archiwum prywatne autorki

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować