Wernisaż wystawy ,,Wydarte’’ w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej za nami

W czwartek 25 stycznia 2024 roku odbył się wyjątkowy wernisaż prac malarskich w Miejskiej Galerii Sztuki, działającej przy Bibliotece w Limanowej. Galeria stała się miejscem, gdzie po raz kolejny sztuka spotkała się z emocjami, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Wernisaż wystawy ,,Wydarte’’ w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej za nami

Spotkanie otworzyła Joanna Michalik- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, która przywitała zgromadzonych gości oraz przedstawiła osobę artystki – Marzeny Palki – absolwentki malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorki licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.


Wystawa pn. ,,Wydarte’’ przedstawia 11 obrazów – obiektów na płótnie w technice olejnej oraz 19 rysunków wykonanych na stronach starej księgi. Część prac rysunkowych została wyeksponowana pojedynczo, natomiast druga część tworzy instalację artystyczną. Prace ukazują postaci kobiet inspirowane przedstawieniami z obrazów Wielkich Mistrzów malarstwa minionych stuleci, które zostały „wydarte” z otaczających ich ludzi, przedmiotów i przeniesione niczym w alternatywny świat. Cały cykl ma przywodzić na myśl zmiany, refleksję o własnym szczęściu, na którą warto poświęcić chwilę, gdyż czas płynie nieubłaganie. Wyrafinowane kompozycje, bogactwo detali i subtelnego używania kolorów świadczą o niezwykłej wrażliwości artystki na piękno otaczającego ją świata.


Prace prezentowane na wystawie są zarazem zaskakujące, jak i poruszające. Każde płótno opowiada własną historię, stając się swoistym poematem wizualnym. Widzowie mają okazję do zanurzenia się w malarskim świecie, gdzie emocje, fantazja i wyobraźnia tworzą fascynującą całość.


Prace Marzeny Palki w Miejskiej Galerii Sztuki oglądać można do 22 lutego 2024 r.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: Miasto Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować