Wernisaż wystawy Zofii Stanisz – Zoń w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy prac Zofii Stanisz – Zoń pn. „Pouring – Poznaj tajemnice kolorów”, który odbędzie się we wtorek 9 maja 2023 r. o godzinie 17:00.

Wernisaż wystawy Zofii Stanisz – Zoń w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Pouring (z ang pour = lać, wylać) – pod tą tajemniczą nazwa kryje się zyskująca coraz większą popularność technika artystyczna polegająca na tworzeniu obrazów poprzez rozlewanie farb. Farba uzyskuje płynność dzięki połączeniu ze specjalnym medium (pouring medium), które wpływa na jej gęstość, jednak nie zmienia jej koloru, nasycenia, czy właściwości kryjących – farba nie staje się transparentna (jak np. po połączeniu z wodą) i jest bardziej plastyczna. Farby można rozlewać na wiele różnych sposobów dzięki czemu powstają widowiskowe, kolorowe wzory.


Zofia Stanisz – Zoń plastyką interesuje się od zawsze. Jej ulubionymi technikami są m. in. decoupage i malarstwo akrylowe. Ciągle szuka nowych rozwiązań. Aktualna wystawa pod nazwą „Pouring – poznaj tajemnice kolorów” prezentuje prace w tej ciekawej technice malarskiej.


Jest Absolwentką Studium Nauczycielskiego – kierunek Wychowanie Plastyczne i Techniczne w Krakowie (ukończone 1964). Członek ZNP O/Limanowa. Organizatorka wielu wystaw artystycznych w Limanowej i Krakowie, a także Sekcji Artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Artystka Wielokrotnie brała udział w kiermaszach świątecznych i wystawach organizowanych przez Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.


Za swoją działalność kulturalną i związkową Zofia Stanisz – Zoń była wielokrotnie wyróżniana i nagradzana.


Wystawę „Pouring – poznaj tajemnice kolorów” w Powiatowym Centrum Informacji turystycznej w Limanowej można zwiedzać od 4 do 31 maja 2023 r.


Źródło: Powiat Limanowski

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować