Wielka Wyprawa Maluchów: Podróż Charytatywna z Warszawy do Monte Cassino

Wielka Wyprawa Maluchów to wyjątkowa inicjatywa społeczna, organizowana w formie podróży charytatywnej Fiatami 126p z Warszawy do Monte Cassino. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze oraz wsparcie dzieci, które ucierpiały w wypadkach i potrzebują pomocy oraz opieki. W przedsięwzięcie zaangażowane są legendy polskiej motoryzacji, co dodaje mu wyjątkowego charakteru.

Wielka Wyprawa Maluchów: Podróż Charytatywna z Warszawy do Monte Cassino

Historia i Cele

Projekt zainicjowany w 2023 roku przez wybitnych przedstawicieli polskiej motoryzacji: Sobiesława Zasadę, Rafała Sonika oraz Kajetana Kajetanowicza, w pierwszej edycji przyciągnął 35 Maluchów, które pokonały trasę z Bielska-Białej do Monte Carlo i z powrotem do Polski. Wśród uczestników znaleźli się takie sławy, jak Longin Bielak, Bartosz Ostałowski i influencer Remigiusz "Rezi" Wierzgoń. Dzięki zbiórkom i licytacjom charytatywnym, w współpracy z fundacjami, udało się zebrać ponad 2 miliony złotych na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Tegoroczna Edycja

Edycja 2024 zapowiada się jeszcze bardziej imponująco. W wydarzeniu weźmie udział 80 Maluchów, które 5 lipca wyruszą z Warszawy do Monte Cassino – miejsca, gdzie wyprodukowano pierwszy model Fiata 126p. Organizatorzy podnieśli również poprzeczkę finansową, z celem zebrania miliona euro na wsparcie dzieci. Główne założenia akcji pozostają niezmienne: zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze, edukacja młodzieży w zakresie odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz pomoc dzieciom, które potrzebują rehabilitacji, terapii i wsparcia psychologicznego po wypadkach.

Spotkanie z Ambasadorami w Krynicy-Zdroju

Jednym ze specjalnych przystanków na trasie Wyprawy będzie Hotel Czarny Potok Resort Spa & Conference, partner wspierający całe przedsięwzięcie. 7 lipca, tylko dla gości hotelowych, odbędzie się tam spotkanie z ambasadorami Wyprawy, wśród których znajdą się ponownie wybitne postacie świata motoryzacji, takie jak Sobiesław Zasada, Rafał Sonik, Maciej Wisławski, Bartosz Ostałowski, Kajetan Kajetanowicz oraz Remigiusz "Rezi" Wierzgoń.

Wielka Wyprawa Maluchów to nie tylko podróż pełna przygód, ale przede wszystkim ważna akcja charytatywna, która łączy miłośników motoryzacji w szczytnym celu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, przedsięwzięcie to ma szansę realnie poprawić życie dzieci dotkniętych wypadkami, jednocześnie promując bezpieczeństwo na drogach.

Źródło: Nadesłane do redakcji. 

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować