Wielkie emocje sportowe w Krynicy-Zdroju już w najbliższy weekend

W Krynicy-Zdroju drugi wakacyjny weekend (28-30.06) zapowiada się gorąco! „Perła Polskich Uzdrowisk” będzie gościć uczestników czwartej edycji Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”. Partnerem głównym wydarzenia jest Małopolska Arena Mistrzostw.

Wielkie emocje sportowe w Krynicy-Zdroju już w najbliższy weekend

Zmagania rozpocznie Małopolska Piątka w najbliższy piątek (28.06). O godzinie 19 biegacze z krynickiego deptaka pobiegną w stronę Janówki, by ostatecznie dotrzeć na metę na szczycie Góry Parkowej.

W sobotę o trzeciej nad ranem wyruszą uczestnicy najdłuższego biegu (100 km) Krynickiej Setki, z przewyższeniami powyżej 4,5 km. Następnie wystartują Aria Kiepury (60 km, o godzinie 6), Słotwiny Arena (20 km, o godzinie 7) i Powrót Nikifora – Belmonte Piękna Góra (43 km, o godzinie 8).

Na krynickim deptaku odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży (Słotwiny Arena Junior w pięciu kategoriach wiekowych) oraz Towarzyski Marsz Seniora na jeden kilometr. Cały cykl zamknie Małopolska Dycha, w niedzielę o godzinie 9 rano.

Marszałek Witold Kozłowski podkreśla, że Małopolska jest wyjątkowym regionem, przyciągającym turystów z Polski i zagranicy pięknem górskiej przyrody, barwnym folklorem, aromatyczną kuchnią oraz bogatą ofertą turystyczną. Jest przekonany, że moc festiwalowych atrakcji przyciągnie zarówno zawodowych sportowców, jak i całe rodziny, które będą kibicować swoim faworytom podczas sportowych zmagań.

Sławomir Konopka, organizator biegów górskich od 9 lat, zapewnia, że EFB jest wydarzeniem bez precedensu. Każdy znajdzie coś dla siebie, a organizatorzy dołożą wszelkich starań, by Krynica zagościła na biegowej mapie na długo. Wybór biegów górskich wynika z pasji i miłości do biegania. Marcin Świerc, ultramaratończyk, również zachęca do udziału, obiecując niesamowite przeżycia.

Europejski Festiwal Biegowy „Dwa Beskidy” to nie tylko zmagania sportowe. Na gości krynickiego uzdrowiska czekają występy artystyczne, pokazy, expo z bogatą ofertą dla biegaczy i turystów, dobre jedzenie, strefa relaksu, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i wiele innych niespodzianek. To wydarzenie, które z pewnością przyciągnie wielu entuzjastów biegania i miłośników aktywnego wypoczynku!

Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować