Wielkie Święto w Mystkowie

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców i gości na obchody 700-lecia wsi Mystków oraz 100-lecia poświęcenia kościoła pw. Św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego. Przygotowano wyjątkowy program pełen atrakcji.

Wielkie Święto w Mystkowie

23 czerwca 2024 r. (niedziela)

**11:00** - Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym

Rozpocznijmy dzień od duchowego przeżycia w pięknym, zabytkowym kościele, który od 100 lat jest sercem naszej wspólnoty. Uroczysta Msza Święta będzie doskonałą okazją do refleksji nad naszą wspólną przeszłością i podziękowania za jej wspaniały rozwój.

**12:30** - Powitanie gości, odznaczenie zasłużonych mieszkańców Mystkowa

Będzie to okazja, aby wyrazić wdzięczność i uznanie dla tych, którzy przez lata wnosili wyjątkowy wkład w rozwój naszej wsi. Docenimy zasłużonych mieszkańców, których praca społeczna i poświęcenie wzbogaciły naszą społeczność.

**13:30** - Poświęcenie tablicy pamiątkowej upamiętniającej 700-lecie Mystkowa

Zgromadzimy się przy nowo wzniesionym obelisku obok remizy OSP Mystków, aby uczcić pamięć naszych przodków. Tablica pamiątkowa symbolizuje historię, tradycje i wspólnotę Mystkowa.

**14:00** - Występ Chóru Parafialnego pod dyrygenturą Pani Joanny Albrzykowskiej-Clifford

Nie przegapcie pięknego koncertu naszego Chóru Parafialnego, prowadzonego przez znakomitą dyrygentkę. To wyjątkowa okazja, aby posłuchać utalentowanych śpiewaków wykonujących zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory.

**14:30** - Koncert Orkiestry Dętej z Mystkowa

Zasłuchajmy się w dźwiękach Orkiestry Dętej, której historia sięga ponad 100 lat. Ich szeroki repertuar, obejmujący różne style muzyczne, z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.

**15:15** - Występy artystyczne dzieci z Przedszkola Parafialnego Faustynka

Zobaczcie jak najmłodsi prezentują swoje talenty. Ich entuzjazm i zaangażowanie z pewnością rozgrzeją Wasze serca.

**15:30** - Występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie

Cieszmy się występami dzieci i uczniów Szkoły Podstawowa w Mystkowie, którzy z dumą zaprezentują swoje umiejętności muzyczne, taneczne i teatralne.

**16:45** - Koncert chóru ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy

Posłuchajcie młodych talentów z Mszalnicy, którzy zdobywają nagrody na konkursach muzycznych. Ich entuzjazm i zaangażowanie w muzykę są godne podziwu.

**16:00** - Występ KGW Nowoczesna Gospodyni w Tymowej

Przygotujcie się na niezapomniane chwile pełne muzyki, śpiewu i tradycji, które rozgrzeją Wasze serca. Poznajmy tradycje i smaki regionu dzięki wspaniałym gospodyniom, które zaprezentują swoje kulinarne umiejętności.

**16:30** - Występ Zespołu Regionalnego Mali Mystkowianie

Odkryjcie piękno regionalnej kultury przez występ zespołu dziecięcego, który z dumą reprezentuje nasz region na licznych festiwalach. Ich tańce i pieśni to hołd dla tradycji Lachów Sądeckich.

**17:00** - Występ Zespołu Pieśni i Tańca Solny Gościniec z Trąbek

Zespół z Trąbek zaprezentuje barwne tańce i pieśni, które przeniosą nas w świat tradycji i folkloru. Ich występ to uczta dla oczu i uszu.

**17:30** - „Mystkowianie dla Mystkowian” – Koncert Zespołu Regionalnego Mystkowianie - The Polish Folk Song And Dance Ensemble

Poznajmy nasz lokalny zespół, który z pasją kultywuje i promuje regionalne tradycje. Ich występ to prawdziwa podróż przez historię i kulturę naszej wsi.

**19:00** - Gwiazda wieczoru – koncert Zespołu Power Play

Przygotujcie się na niesamowite emocje i świetną zabawę z zespołem „Power Play”. Ich energetyczne hity sprawią, że nikt nie będzie mógł usiedzieć w miejscu!

**20:30** - Zabawa przy muzyce z Kapelą TORKI

Zakończmy dzień wspólną zabawą przy muzyce zespołu „Torki”. To doskonała okazja, aby potańczyć i cieszyć się towarzystwem sąsiadów, przyjaciół, gości.

**Dodatkowe atrakcje:**

- Wystawa zdjęć „Pocztówki z Sądecczyzny: Mystkowianie – bogactwo kulturowe Sądecczyzny” w Domu Ludowym

Podziwiajcie piękne fotografie, które ukazują bogactwo kulturowe naszej okolicy. To wspaniała okazja, aby lepiej poznać naszą historię i tradycje.

- Ekspozycja prac utalentowanej fotografki Karoliny Kachniarz

Zachwyćcie się pracami lokalnej artystki, która z niezwykłą wrażliwością uchwyciła piękno Mystkowa i jego okolic.

- Pyszne regionalne potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Mystkowie, Koło Gospodyń Wiejskich Mszalnica, KGW Nowoczesna Gospodyni w Tymowej, Nawojka.

Skosztujcie tradycyjnych specjałów, przygotowanych przez nasze wspaniałe gospodynie. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale także podróż przez smaki naszej historii.

Dla Najmłodszych:

Zjeżdżalnie: Wielka frajda i nieskończona ilość zjazdów!

Animacje dla dzieci: Profesjonalni animatorzy zadbają o uśmiechy na twarzach Waszych pociech.

Malowanie twarzy: Zamień się w ulubioną postać z bajki!

Zaplatanie kolorowych warkoczyków: Wspaniała pamiątka dla każdego dziecka.

Gry i zabawy: Mnóstwo konkursów i zabaw, które rozbudzą wyobraźnię i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Dla miłośników historii:

Prezentacja publikacji „Monografia wsi Mystków 1324-1918”: Odkryjcie historię naszej pięknej wsi.

Dla ciekawych i odważnych:

Pokaz ratownictwa i sprzętu OSP Mystków: Zobaczcie, jak działają nasi dzielni strażacy! Prezentacja najnowszego sprzętu ratowniczego.

Loty śmigłowcem

Masz niepowtarzalną okazję zobaczyć nasze piękne okolice z lotu ptaka. Widoki zapierające dech w piersiach gwarantowane!

Strzelnica z LOK – Spróbuj swoich sił i poczuj się jak prawdziwy strzelec! To świetna zabawa dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją celność i refleks.

To nie wszystko! Czeka na Was jeszcze wiele niespodzianek i atrakcji, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy!

Kiedy? W niedzielę 23 czerwca 2024 roku.

Gdzie?

Mystków – miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością i radością wspólnej zabawy

Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować