Pogoda - Sądeckie.pl

31

Dzisiaj jest: 31. 07. 2021 Do końca roku: 153 dni
Jakość Powietrza

Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej

Zbliża się termin zakończenia prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym a jego wnętrza są na etapie prowadzenia robót wykończeniowych.

Wszystkie prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a termin ich zakończenia planowany jest na koniec czerwca 2021 roku. Historyczna inwestycja limanowskiego szpitala po kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia jest już bliska zakończenia i rozpoczęcia procedur odbioru przez różne inspekcje oraz służby, aby za kilka miesięcy mogła już w pełni służyć pacjentom z Ziemi Limanowskiej i nie tylko.

Obecnie prace budowlane są już na ukończeniu. W większości pomieszczeń zakończono już między innymi prace glazurnicze i malarskie, Obecnie montowane są elementy wyposażenia tak jak np. panele przy łóżkowe, czy elementy wykończenia sal i łazienek.

Jestem zadowolony że prace mimo trwania pandemii Cowid - 19 i sytuacji w naszym kraju z tym związanej przebiegają zgodnie z harmonogramem. Już niedługo po Nowym Roku rozpoczniemy rekrutację personelu do nowo utworzonego Limanowskiego Centrum dla Seniorów. Cieszę się że ta historyczna inwestycja naszego szpitala zmierza ku końcowi i już niedługo starsi pacjenci z naszego powiatu będą mieli zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną i godne warunki leczenia oraz rehabilitacji - podkreśla dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej dr Marcin Radzięta.

Przypomnijmy. 13 maja 2019 roku podpisano umowę z wykonawcą na realizację robót budowlanych w ramach projektu pn. „Utworzenie centrum leczenia chorób osób w podeszłym wieku - Oddziału Geriatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego”. Zaś już w czerwcu 2019 roku rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Inwestycja polegała na przebudowie i rozbudowie oraz nadbudowaniu o dwie kondygnacje istniejącego od kilku lat nowego budynku Bloku Operacyjnego. Podczas prowadzonych prac wzmocniono fundamenty dotychczasowego budynku bloku operacyjnego, obłożono żelbetowe słupy płytami ogniochronnymi w poziomie piwnic i parteru, dobudowano szyb windowy oraz nadbudowano budynek o dwie nowe kondygnacje.

Po zakończeniu wszystkich prac budowlano – urządzeniowych nastąpi stopniowe wyposażanie oddziału i poradni w niezbędny specjalistyczny sprzęt. Jeżeli przetargi na sprzęt oraz wyposażenie będą rozstrzygane we właściwych terminach a sytuacja epidemiczna w kraju nie zakłóci planowanych działań to już w drugiej połowie roku 2021 pierwsi pacjenci zostaną przyjęci na nowo powstały oddział leczenia seniorów w limanowskim szpitalu.

Docelowo w ramach oddziału geriatrycznego będą 64 łóżka dla pacjentów. Dodatkowo będzie funkcjonować poradnia geriatryczna bardzo potrzebna w coraz bardziej starzejącym się społeczeństwie naszego kraju i regionu.

Całkowita wartość projektu wynosi : 10 748 185,02 zł

Kwota dofinansowania: 7 204 701 zł

Wkład własny Beneficjenta: 3 543 484,02 zł

Wkład własny został pokryty ze środków powiatu limanowskiego.

Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w LimanowejWkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej Wkrótce zakończenie prac budowlanych przy nowym oddziale geriatrycznym w Szpitalu Powiatowym w Limanowej  

Źródło: Szpital Limanowa

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować