Pogoda - Sądeckie.pl9

Dzisiaj jest: 09. 05. 2021
Do końca roku: 236 dni
Jakość Powietrza

Strażacy pomagają Pogotowiu Ratunkowemu w dotarciu do osób potrzebujących pomocy

Strażacy pomagają Pogotowiu Ratunkowemu w dotarciu do osób potrzebujących pomocy

Z uwagi na trudne warunki pogodowe panujące na Sądecczyźnie, strażacy niejednokrotnie pomagają załodze Karetki Pogotowia Ratunkowego w dotarciu do osób potrzebujących pomocy.

W ostatnim czasie druhowie z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu oraz OSP Królowa Górna dwa razy udzielili wsparcia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.


Pierwszy raz 12 lutego w Żeleźnikowej Wielkiej, gdzie chory pacjent znajdował się w miejscu do którego dojazd był znacznie utrudniony. Strażacy pomogli ratownikom w dotarciu do jego domu. Mężczyzna z uwagi na stan bezpośredniego zagrożenia życia został przetransportowany do karetki, a następnie przewieziony do szpitala.


Z kolei w Kamionce Wielkiej ZRM potrzebował pomocy w zwiezieniu pojazdem PSP 3-letniego dziecka z domu do karetki. Z powodu znacznego wzniesienia i ośnieżenia drogi dojazdowej dojazd karetki do posesji był niemożliwy. Dziecko znajdowało się w domu pod opieką ratownika Pogotowia Ratunkowego. Strażacy zwieźli dziecko oraz matkę do karetki oddalonej od budynku mieszkalnego - informują funkcjonariusze PSP.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować