Wojewoda Małopolski przekazał miastu grunty obok Rynku Maślanego

Krzysztof Klęczar, wojewoda małopolski, przekazał Nowemu Sączowi teren przy ul. Grybowskiej, przylegający do Rynku Maślanego. To stanowi szansę na gruntowną przebudowę tego zaniedbanego zakątka miasta.

Wojewoda Małopolski przekazał miastu grunty obok Rynku Maślanego

Na działce znajduje się dawny budynek straży pożarnej oraz parking. Teren ten jest sercem miasta i miejscem kultowym dla mieszkańców Nowego Sącza, które od wielu lat oczekiwało na remont. Dzięki szybkiej decyzji nowego wojewody, działka trafiła do miasta - podkreśla prezydent Ludomir Handzel.

Warto zaznaczyć, że o przekazanie działki starał się przez ponad pięć lat. Teraz, dzięki temu, że źli ludzie nie mają już wpływu na politykę rządu, możliwe jest przystąpienie do przebudowy. Ludomir Handzel przedstawił wstępną wizualizację przebudowy terenu przy ul. Grybowskiej. Plan zakłada zachowanie funkcji handlowej oraz powstanie parkingu podziemnego. Warto również zauważyć, że wieża strażacka może stać się punktem widokowym.

Prezydent Handzel zamierza zakończyć tę inwestycję w ciągu obecnej kadencji. W ramach zmian w układzie komunikacyjnym rozważane jest m.in. wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego, Długosza i Kościuszki oraz wyprostowanie ulicy Sobieskiego.

Całą inwestycję realizuje się w zamian za działkę przy ul. Grybowskiej, którą Skarb Państwa otrzyma inne grunty, m.in. przy ul. Piłsudskiego.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować