Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 03. 2021
Do końca roku: 299 dniWojewódzki Inspektor Sanitarny podziękował pracownikom sądeckiego Sanepidu

Wojewódzki Inspektor Sanitarny podziękował pracownikom sądeckiego Sanepidu

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny spotkał się dzisiaj ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim, szefem sądeckiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Mateuszem Wójcikiem i pracownikami stacji. Podziękował im za pracę i zapewnił o wsparciu.  

 

Dziękuję za waszą pracę i zaangażowanie. Na Sądecczyźnie jest obecnie bardzo trudna sytuacja związana ze wzrostem zakażeń. Cieszę się, że mamy takich profesjonalistów jak wy w tych trudnych momentach. Dziękuję za wzmożoną pracę, którą wykonujecie od kilku tygodni i proszę, żebyście nadal pracowali z takim samym poświęceniem – powiedział do pracowników sądeckiego Sanepidu Jarosław Foremny.

 

Dziękuję również staroście za oddelegowanie pracowników do pomocy w Sanepidzie i wsparcie przy czynnościach administracyjnych. To ważne, aby w trudnych momentach umieć współpracować. Sytuacja w Powiecie Nowosądeckim i mieście Nowym Sączu jest obecnie najtrudniejsza w Małopolsce w sensie epidemiologicznym. Uśredniając i pozycjonując całe województwo na tle mapy Polski, mamy sytuację lepszą niż średnia w Polsce. Ale na Sądecczyźnie notujemy przyrosty zakażonych – mówił Jarosław Foremny.

 

Inspektor Wojewódzki odniósł się też do dużego przyrostu zakażonych odnotowanego w ostatnią sobotę (25 lipca 2020 r.).

To była dramatyczna sytuacja w skali dotychczasowych przypadków. Chcę jednak uspokoić, że od tego czasu minęło kilka dni i przyrost utrzymuje się na poziomie około 20 osób dziennie na terenie Powiatu i 4 - 5 osób na terenie miasta Nowego Sącza. Wydaje się, że powoli zarysowuje się tendencja stabilizowania tego wzrostu. Bardzo bym chciał, żeby tak było. To jest oczywiście cały czas na relatywnie wysokim poziomie, ale do 30 dni po szczycie następuje dość istotny spadek. Ta reguła potwierdziła się w powiecie suskim.

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski od początku wspiera służby sanitarne.

Pracownicy Sanepidu mają bardzo trudne zadanie. Niejednokrotnie, po weselach i spotkaniach, trzeba znaleźć wszystkich zakażonych i osoby, które się z nimi kontaktowały, przeprowadzić z nimi wywiady, wydać decyzję. Obecna sytuacja wymaga podejmowania szybkich decyzji i udzielania wszelkiej pomocy służbom będącym na pierwszej linii. Zadeklarowałem wszelką pomoc i reaguję na wszystkie prośby i sugestie Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Jestem w stałym kontakcie z panem Mateuszem Wójcikiem. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas priorytetem. Jeszcze raz apeluję o przestrzeganie reżimu sanitarnego. Niech nam się nie wydaje, że koronawirus jest gdzieś obok i nas nie dotyczy. Nośmy maseczki, dezynfekujmy dłonie i zachowujmy zalecany dystans. Starajmy się również ograniczać przebywanie w miejscach, gdzie jest dużo osób i nie można zachować odległości – mówił starosta.

 

Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować