Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 11. 2021 Do końca roku: 33 dni
Jakość Powietrza:

Wolontariusze z ZSP w Krynicy-Zdroju angażują się w akcje charytatywne i społeczne

Wolontariusze z ZSP w Krynicy-Zdroju angażują się w akcje charytatywne i społeczne

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju są znani na Sądecczyźnie. Pomagają codziennie angażując się w akcje charytatywne i społeczne mające na celu niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Szkolny Klub Wolontariatu działa od wielu lat.


Wolontariat to bezinteresowna praca – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. - Angażując się w wolontariat, nasi uczniowie zmieniają mały fragment świata na lepsze, zdobywają wiedzę i doświadczenie, zyskują nowe kwalifikacje i mają odskocznię od szkolnej codzienności. Młodzież zdobywa też nowych przyjaciół. Ale co najważniejsze – uczniowie mają powód do satysfakcji, bo bezinteresownie pomagają innym. I wcale nie musimy zachęcać ich do podejmowania działań, robią to bardzo chętnie.


Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu bierze udział w różnych projektach, akcjach i inicjatywach. Wspiera m.in.: akcję Kredkobranie (zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży mieszkającej na Kresach), akcję Sprzątania Świata, akcję Zostań Dyplomowanym Mikołajem, opiekuje się dziećmi podczas turnusów rehabilitacyjnych, pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym, a także sprzedaje własnoręcznie wykonane świąteczne kartki dobroczynne.


Wśród naszych ostatnich akcji można wymienić inicjatywę Pierniczki świąteczne z życzeniami dla medyków i Słodkości dla Medyków, udział w akcji Piątka dla Seniora - zbiórka żywności, Konkurs Palm Wielkanocnych i Wielkanocna paczka dobra - mówią opiekunki szkolnego wolontariatu Alina Pustułka i Aneta Gubała.


Źródło: SPNS, fot. ZSP Krynica-Zdrój

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować