Wręczono nominacje dla dyrektorów trzech małopolskich instytucji kultury, w tym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Marszałek Witold Kozłowski oraz Iwona Gibas z zarządu województwa wręczyli nominacje dyrektorskie dla Marii Dominiki Wachałowicz-Kiersztyn, Piotra Szymańskiego i Roberta Ślusarka.

Wręczono nominacje dla dyrektorów trzech małopolskich instytucji kultury, w tym Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

17 stycznia br. w gabinecie Marszałka Województwa Małopolskiego odbyło się uroczyste spotkanie, związane z wręczeniem umów dyrektorskich dla trzech dyrektorów małopolskich instytucji kultury, podjętych na mocy uchwał ZWM, obowiązujących od dnia 28 listopada i 15 grudnia ub. roku. Nominacje dyrektorskie odebrali: Maria Dominika Wachałowicz-Kiersztyn z Muzeum – Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, Robert Ślusarek, kierujący Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu oraz dyrektor powstającego w Krakowie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon – Piotr Szymański.


Nominacje wręczyli Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski i Członek Zarządu Województwa Małopolskiego ds. kultury – Iwona Gibas.


Dzisiejszym spotkaniem wyznaczamy nowy etap w historii trzech wyjątkowych instytucji kultury. Stanowiska dyrektorskie obejmują w nich osoby, będące gwarantem nie tylko kontynuacji wartościowych projektów, inwestycji i działań, ale też nowych, cennych dla Małopolski inicjatyw. W okresie pełnym trudnych wyzwań, to właśnie oni, dzięki doświadczeniu, pasji, zaangażowaniu, mogą zapewnić swoim instytucjom dalszy rozwój i kolejne sukcesy. To ważne zarówno w kontekście muzeów opiekujących się dziedzictwem naszej wspólnej przeszłości, jak i Cogiteonu - instytucji o iście przyszłościowym wymiarze, która właśnie zmierza ku wielkiemu, planowanemu na ten rok, otwarciu. Wszystkim Państwu życzę wielu sukcesów i osiągnięć w kolejnej kadencji – podkreślił Marszałek Witold Kozłowski.


Podpisywaniu umów dyrektorskich towarzyszyły również podziękowania za dotychczasowe osiągnięcia trójki nominowanych dyrektorów.


Dziękuję za dotychczasową, owocną współpracę z Zarządem – gotowość do wprowadzania ważnych dla odbiorców kultury zmian, szukanie konstruktywnych rozwiązań organizacyjnych i programowych oraz reagowanie na sytuacje zewnętrzne, takie jak pandemia, czy wojna na Ukrainie. Jestem pewna, iż będziemy nadal razem aktywnie działać na rzecz małopolskiej kultury. Cieszę się, iż mogę liczyć na Państwa wsparcie w tym zakresie – mówiła Iwona Gibas.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować