Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Wsiedli za kółko mając ponad 3 promile alkoholu. Jeden na zakazie, drugi z decyzją o cofnięciu uprawnień

Wsiedli za kółko mając ponad 3 promile alkoholu. Jeden na zakazie, drugi z decyzją o cofnięciu uprawnień

20 stycznia na drogach powiatu gorlickiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 2 nietrzeźwych kierujących. Obaj mężczyźni mieli w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto jeden z nich prowadził samochód wbrew sądowemu zakazowi, a drugi pomimo decyzji starosty o cofnięciu mu uprawnień do kierowania.

Dostawczego volkswagena policjanci zatrzymali do kontroli drogowej tuż przed godziną 5.00 na ul. Bieckiej w Gorlicach. Jak się okazało, jadący całą szerokością jezdni mieszkaniec powiatu jasielskiego miał w organizmie 3,02 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że 35-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na parking strzeżony.


Tego samego dnia około 21.00 w Bobowej na ul. Węgierskiej gorlicka drogówka zatrzymała do kontroli samochód m-ki VW Passat. Okazało się, że kierujący nim mieszkaniec Bobowej także znajduje się pod działaniem alkoholu. W tym przypadku alkomat wskazał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 50-latek ma zatrzymane prawo jazdy i posiada decyzję starosty o cofnięciu mu uprawnień.


Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Kto robi to wbrew sądowemu zakazowi lub wcześniej prawomocniej skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.


Źródło: KPPG, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować