Wspólne kolędowanie i potrawy wigilijne w ZSP w Nawojowej

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej rozbrzmiewał dzisiaj pięknymi głosami śpiewającymi kolędy i pastorałki – przygotowała je wraz z młodzieżą Elżbieta Zaczyk-Jasińska. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło również potraw wigilijnych. Wśród gości, którzy spotkali się z uczniami był m.in. wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Wspólne kolędowanie i potrawy wigilijne w ZSP w Nawojowej

Takie spotkania to już tradycja w ZSP w Nawowej. Dyrektor szkoły Michał Bulzak wraz z gronem pedagogicznym i uczniami pielęgnują tradycje, również te regionalne - zarówno w sferze kultury, jak i w sferze kulinarnej, nad którą czuwa Anna Wilk.


Jest mi ogromnie miło, że mogłem spotkać się dzisiaj z wami. Gratuluję uczniom i nauczycielom tak wspaniałego wykonania kolęd – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Powinniśmy się cieszyć, że możemy spędzać ten świąteczny czas w atmosferze spokoju i rodzinnym gronie. W naszym kraju jest bezpiecznie, ale pamiętajmy o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą – Ukraińcy nie będą mieli spokojnych świąt. Dlatego tak ważne są działania naszego rządu dotyczące między innymi inwestowania w armię, w zakup nowoczesnego uzbrojenia – właśnie po to, abyśmy mogli żyć w pokoju, z naszymi bliskimi, w poczuciu bezpieczeństwa, które daje nam możliwości rozwoju i normalnej egzystencji.


Starosta, w imieniu Zarządu i Rady Powiatu, złożył życzenia zdrowych Świąt, spędzonych w gronie rodzinnymi, pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów.


W spotkaniu wzięli udział m.in.: wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Marta Adamczyk, członkowie Zarządu: Zofia Nika i Edward Ciągło, radni powiatowi: Antoni Poręba, Marcin Bulanda, Michał Nowak, skarbnik Powiatu Małgorzata Bochenek, sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Bożena Mynarek, grono pedagogiczne ZSP w Nawojowej i oczywiście uczniowie.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować