Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Wybitna malarka z wizytą u Prezydenta

Wybitna malarka z wizytą u Prezydenta

Znana malarka Marta Kołodziej odwiedziła rodzinne miasto Nowy Sącz. Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel zaprosił Martę Kołodziej na spotkanie w sprawie najbliższego wernisażu, który został objęty przez niego Honorowym Patronatem. 

 

Malarka od ponad 20 lat mieszka i tworzy za granicą, we Francji i w Szwajcarii. Jednakże mimo to nie zapomina o związkach z Nowym Sączem. W 2015 r. zorganizowała wystawę sztuki w Centrum Informacji Turystycznej, a poprzez swoją twórczość malarka promuje Nowy Sącz na arenie międzynarodowej. 

 

Najbliższy wernisaż odbędzie się w dniu 7 maja w Muzeum Polskim w szwajcarskim miasteczku Rapperswil. Dotychczas wystawy sztuki Marty Kołodziej były prezentowane w Paryżu, Madrycie, Brukseli, Finlandii, Szwecji i Danii. Stałą wystawę prezentowaną w Galerii Sztuki Marty Kołodziej można zobaczyć w Meiringern, w Szwajcarii. 

 

Malarka tworzy na drewnie, ceramice i szkle. Jej sztuka mieści się w nurcie sztuki naiwnej oraz jest znana z motywów ludowych i inspiracji fantastyką. 

 

Źródło i Fot. Miasto Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować