Wykazali się niezwykłą odwagą i obywatelską postawą. Podziękował im komendant
Adrian i Łukasz to uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i obywatelską postawą. Kiedy zauważyli, że kobieta została okradziona na ulicy, nie zawahali się ani chwili i ruszyli za złodziejem. Udało im się go dogonić, odebrać mu łup i oddać go pokrzywdzonej.

Za swój czyn zostali nagrodzeni listami gratulacyjnymi od Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztofa Dymury, który osobiście podziękował im za pomoc i docenił ich wzorowe zachowanie. Rodzice, dyrektor i nauczyciele szkoły również wyrazili swoją dumę i uznanie dla młodych bohaterów. Adrian i Łukasz pokazali, że warto być uczciwym i odważnym, a także że nie należy być obojętnym na krzywdę innych ludzi.
Cieszę się, że znalazłem się w takiej sytuacji – powiedział Łukasz. Razem z kolegą jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy pomóc osobie, która znalazła się w potrzebie – dodał Adrian.
Raz jeszcze gratulujemy odwagi i wzorowej postawy.
Źródło: KMPNS
Komentarze