Wykład o Historii Zdobywania Mount Everestu. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza

Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład Stanisława Cholewy, który opowie o siedemdziesięcioletniej historii zdobywania Mount Everestu. Wykład z pokazem slajdów odbędzie się 7 maja 2024 roku (wtorek) o godzinie 17:00 w zabytkowych bibliotecznych piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11.

Wykład o Historii Zdobywania Mount Everestu. Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza

To wydarzenie będzie częścią finisażu wystawy filatelistycznej zatytułowanej „1953 – 2023. Historia zdobywania najwyższego szczytu Ziemi”, która będzie dostępna do 11 maja w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej.

Podczas wykładu będzie okazja zobaczyć fascynujące slajdy ukazujące uroki tej najwyższej góry na Ziemi oraz fotografie jej zdobywców. Wstęp jest wolny, więc warto skorzystać z okazji i poszerzyć swoją wiedzę o historii zdobywania Mount Everestu.

Stanisław Cholewa, taternik, alpinista, fotograf górski i kolekcjoner, będzie przewodnikiem w tej wyjątkowej podróży przez siedemdziesiąt lat wyzwań i osiągnięć na najwyższym szczycie świata. Jego bogate doświadczenie i pasja do górskich wypraw sprawią, że wykład będzie niezwykle interesujący.

Zapraszamy wszystkich miłośników gór, historii i przygód na tę wyjątkową prelekcję.

Źródło: UMNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować